خرید و فروش تست منفی کرونا در مرز ایران و عراق

یکشنبه, ۳ام اسفند, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

راهرو نقطه مرزی شلمچه

راهرو نقطه مرزی شلمچه

فرهاد ابول‌نژادیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفته است در مرز ایران و عراق تست منفی کرونا خرید و فروش می‌شود.

او که شنبه شب در یک نشست خبری پیرامون شیوع مجدد کرونا در استان خوزستان سخن می‌گفت، قیمت خرید و فروش تست‌ها را یک و نیم میلیون تومان اعلام کرده و گفته است که به همین خاطر « فعلا مرزها بسته شدند».

او با تاکید بر اینکه «آمار اعلامی موارد فوت در کشور عراق غیرمستند است»، میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور عراق را چهار برابر آمار رسمی که دولت عراق اعلام می‌کند، برآورد کرده است.

آقای ابول‌نژادیان همچنین گفته است شیوع کرونای انگلیسی در این استان باعث شده است که وضعیت ۱۱ شهر در خوزستان دوباره قرمز شود و «تعداد مبتلایان ۶ تا ۱۴ ساله دو برابر شده است».

او با اشاره به اینکه از از ۱۰ بهمن‌ماه به بعد، کرونای انگلیسی در این استان به سرعت گسترش یافته، گفته است که یک مسافر از هلند و سفر یک خانواده ساکن انگلیس از عراق به شهر شادگان، از جمله نقاط شروع کرونای انگلیسی در این استان بوده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت که تاکنون دو کودک که یکی از آنها دختر ۹‌ ساله بوده، بر اثر ابتلا به کرونای انگلیسی قربانی شده‌اند.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.