قاضی دادگاه صدور حکم اعدام برای یک مرد به اتهام «شرب خمر» را تکذیب کرد

پنجشنبه, ۷ام اسفند, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

عکس تزئینی است

قاضی پرونده مردی که اخیرا دادستانی تهران خواستار صدور حکم اعدام برای او به دلیل «شرب خمر» شده بود، از آزادی او خبر داد.

سوم اسفندماه امسال، خبرگزاری رکنا از درخواست مقام‌های قضایی برای صدور حکم اعدام در مورد یک مرد ۷۳ ساله به «اتهام شرب خمر و رانندگی در حال مستی» خبر داد.

در گزارش این خبرگزاری آمده بود که این فرد که پیشتر چند بار به اتهام شرب خمر بازداشت و «هر بار شلاق خورده بود»، در چهارمین بازداشت این اتهام را رد کرده است.

بر اساس ماده ۱۳۶ قانون مجازات اسلامی، «هرگاه کسی سه بار مرتکب یک نوع جرم موجب حد شود و هر بار حد آن جرم بر او جاری گردد، حد وی در مرتبه چهارم اعدام است.»

محمدرضا محمدی کشکولی، قاضی این پرونده روز چهارشنبه، هفتم اسفند در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم ضمن اشاره به سابقه شرب خمر این فرد گفت که او در پرونده اخیر «شرایط مجازات سنگین» را نداشته و به همین دلیل «برائت» گرفته و الان «آزاد» است.

قاضی این پرونده ضمن تائید بازداشت این شهروند در حین رانندگی گفت که او با خودرویی تصادف کرده و به دلیل سوابق شرب خمر متعدد و تکرار آن به دادگاه ارجاع داده شده است، اما در جریان محاکمه، منکر این موضوع شد و ما هم به این نتیجه رسیدیم که او «شرایط جرم» را ندارد.

تیرماه امسال یک زندانی به اتهام «نوشیدن مشروبات الکلی»، در زندان مرکزی مشهد اعدام شد.

صدور حکم اعدام برای این زندانی بازتاب منفی گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشت، ولی اداره کل دادگستری استان خراسان رضوی در اطلاعیه‌ای از صدور و اجرای حکم اعدام این فرد دفاع کرد.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.