اعتراضات مال‌باختگان بورس مقابل مجلس: از بس دروغ شنیدیم، ما دیگه رای نمی‌دیم

ده‌ها نفر از سهام‌داران مال‌باخته بورس با تجمع مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران شعارهایی از قبیل «از بس دروغ شنیدیم، ما دیگه رای نمی‌دیم» و «یا حجت‌ابن الحسن، ریشه ظلم را بکن» سردادند.

بر اساس ویدیوهای منتشرشده، روز دوشنبه ۳۰ فروردین‌ماه سهام‌داران متضرر که طی هفته‌های گذشته نیز بارها دست به اعتراض مقابل ساختمان بورس زده بودند، این بار با تشکیل تجمعی بزرگ‌تر مقابل مجلس علیه مقام‌های جمهوری اسلامی شعار دادند.

معترضان شعارهایی از جمله «بورس ما بورس ما، کوره پول‌سوز ما»، «مجلس پر ادعا، کجا رفت پول ما»، «یا حجت‌ابن‌الحسن، ریشه ظلم را بکن»، «ننگ ما ننگ ما، دولت الدنگ ما» و «دروغگو، دروغگو» سر دادند.

همچنین این معترضان بنرهایی در دست داشتند که در آن تصویر ابراهیم رئیسی، ‌رئیس قوه قضاییه، به چشم می‌خورد که به سکوت او «بعد از چندین ماه غارت مردم» و نشنیدن «صدای مردم» اعتراض شده است.

در بنرهایی دیگر تصاویر وزیر اقتصاد و رییس کمیسیون اقتصادی مجلس دیده می‌شود که جملاتی در زمینه «صعودی شدن دوباره بورس» و «توزیع ثروت» از طریق عرضه سهام گفته بودند.

مال‌باختگان بورس از سال گذشته و پس از سرمایه‌گذاری در این بازار با توصیه مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی از جمله علی خامنه‌ای و حسن روحانی، با سقوط شاخص‌ها دارایی و سرمایه خود را از دست دادند. 

آن‌ها در ماه‌های پایانی سال گذشته هم تجمع‌های اعتراضی در مقابل سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار کردند.

پس از تشدید اعتراضات در دی‌ماه حسن قالیباف اصل با انتشار نامه‌ای خطاب به وزیر اقتصاد ضمن انتقاد از «فراهم نشدن شرایط اعلامی» و «اقدامات سیاسی» از ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار کناره‌گیری کرده بود.

از: ایران اینترنشنال 

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.