کرونا در ایران؛ شناسایی ۹۹۶۶ مبتلای جدید در کشور/ فوت ۱۲۴ بیمار در شبانه روز گذشته؛ احتمال برگزاری غیرحضوری نیمی از کلاس‌های دانشگاه

جمعه, ۲۱ام خرداد, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن

سخنگوی وزارت بهداشت ایران از احتمال برگزاری ۵۰ درصد از کلاس‌های دانشگاه به صورت «غیر حضوری» در سال تحصیلی آینده خبر داد.

سیما لاری روز جمعه، ۲۱ خرداد، به خبرگزاری ایرنا گفت که با وجود طرح واکسیناسیون شاید هم‌چنان همه دانشجویان نتوانند در کلاس‌های حضوری حضور یابند و فضاها باید محدودیت‌های قبلی را داشته باشد.

خانم لاری پیشتر در ۵ خرداد درباره واکسیناسیون دانشجویان غیرپزشکی گفته بود که برنامه‌ریزی برای این موضوع بستگی به تعداد واکسن‌های وارداتی یا تولید داخل دارد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، تاکنون ۴ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۸۰۷ نفر دُز اول و ۷۶۵ هزار و ۲۱۳ نفر نیز دُز دوم واکسن کرونا را در کشور دریافت کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق‌شده در کشور به ۵ میلیون و ۶۱ هزار و ۲۰ دُز برآورد شده است.

در روزهای گذشته برخی مسئولان درمانی در شهرهای مختلف کشور از اتمام ذخیره و بحران کمبود واکسن برای تزریق دُز دوم خبر داده‌اند.

جمعیت ایران در سال ۱۳۹۹ بیش از ۸۳ میلیون نفر برآورد شده و برای واکسیناسیون این تعداد به بیش از ۱۶۰ میلیون دُز واکسن نیاز است.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت ایران در روز جمعه، طی یک شبانه‌روز گذشته، ۱۲۴ نفر دیگر جان خود را بر اثر کرونا در کشور از دست داده‌ و نزدیک به ۱۰ هزار بیمار جدید شناسایی شده‌ است.

بر اساس این گزارش، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به سه میلیون و ۱۳ هزار و ۷۸ نفر و تعداد کل جان‌باختگان به ۸۱ هزار و ۷۹۶ نفر رسیده است.

این آمار در حالی اعلام می‌شود که پیش از این سازمان نظام پزشکی ایران، آمار واقعی قربانیان کرونا در ایران را سه تا چهار برابر آمار وزارت بهداشت برآورد کرده بود.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.