آمار رسمی کرونا در ایران؛ مرگ ۱۱۲ نفر و ابتلای بیش از ۱۱ هزار نفر، هر نیم ساعت یک کودک مبتلا به کرونا در کرمانشاه بستری می‌شود

چهارشنبه, ۲ام تیر, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن

بر اساس آمار رسمی، با مرگ ۱۱۲ بیمار مبتلا به کرونا در ایران در شبانه‌روز گذشته، مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۸۳ هزار و ۳۲۹ نفر رسید.

رسانه‌های داخل ایران به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت همچنین خبر دادند که در شبانه‌روز گذشته، ۱۱ هزار و ۵۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده که ۱۲۹۹ نفر از آنان بستری شدند.

بر همین اساس مجموع بیماران کرونا در کشور به ۳ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۳۹۵ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت ایران در حالی که از ارائه آمار تفکیکی خودداری می‌کند، به طور روزانه آمار مربوط به ابتلا و مرگ ناشی از کرونا را در اختیار رسانه‌های قرار می‌دهد، آماری که منابع مستقل درباره درستی آن تردید دارند.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت، در حال حاضر ۲۲ شهرستان قرمز و ۱۷۵ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است. همچنین ۲۵۱ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

از: رادیو فردا

*****

رییس بیمارستان کودکان کرمانشاه: هر نیم ساعت یک کودک مبتلا به کرونا در کرمانشاه بستری می‌شود

فریبا ویسی، رییس بیمارستان فوق تخصصی کودکان کرمانشاه، از افزایش بستری کودکان مبتلا به کرونا در استان کرمانشاه خبر داد و گفت که طی روز سه‌شنبه هر نیم ساعت یک کودک مبتلا به کرونای جدید در این بیمارستان پذیرش شده است.

رییس بیمارستان محمد کرمانشاهی با تاکید براینکه ۶ درصد بیماران مشکوک به کرونا بستری در سراسر استان کرمانشاه را «اطفال» تشکیل می‌دهند، افزود که با افزایش ابتلای کودکان به کرونا درحال حاضر بیست کودک در بخش کرونا و پنج کودک در بخش ویژه این بیمارستان بستری هستند.

ویسی همچنین گفت: «طی روز سه‌شنبه ظرف ۶ ساعت ۱۲ کودک به عنوان بیمار کرونا در این بیمارستان بستری شدند یعنی هر نیم ساعت یک بیمار جدید پذیرش شده است.»

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.