برگزاری ۳۱ تجمع اعتراضی در ایران

چهارشنبه, 30ام تیر, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – طی روز های دو شنبه و  سه شنبه  ۲۸ و ۲۹ تیرماه، شماری از مالباختگان موسسه کاسپین – فرشتگان در مقابل ساختمان هیئت تصفیه واقع در سعادت آباد تهران، جمعی از بازنشستگان شرکت مخابرات آذربایجان شرقی، در مقابل ساختمان این شرکت در تبریز، گروهی از رانندگان اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های برون شهری در مقابل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در تهران، تعدادی از کارگران شرکت هفت تپه از تمام بخش‌ها برای هفتمین و هشتمین روز متوالی در محوطه این شرکت، جمع آوری کنندگان روغن سوخته در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی واقع در تهران، جمعی از کارگران معدن مس سونگون ورزقان و پرسنل شرکت آهن آجین مشغول به کار در این معدن در محوطه این شرکت، شماری از کارگران اخراج شده شهرداری منطقه ۲ اهواز در مقابل ساختمان شهرداری این شهر، گروهی از کارگران و صنعتگران پروژه‌های نفتی روستای پیان از توابع شهر ایذه، شماری از کارگران و صنعتگران پروژه‌های نفتی لردگان، جمعی از کارگران و صنعتگران اعتصابی پروژه‌های نفتی شهر‌ گهرو، تنی چند از کارکنان عملیاتی شرکت POGC شاغل در سکوی SPQ2 در محل کار خود، شماری از کارکنان رسمی صنعت نفت شاغل در شرکت پالایش گاز فجر جم در مقابل ساختمان این شرکت، کارگران پیمانکاری فازهای ۹ و ۱۰ منطقه پارس جنوبی در مقابل ساختمان مدیریت این پالایشگاه، شماری از کشاورزان اصفهان، در داخل ساختمان اداره آب و فاضلاب این شهر و شماری از دامداران نیشابور در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

همزمان در جریان اعتراضات گسترده مردم خوزستان نسبت به فقدان مدیریت آب و بحران بی آبی در پنجمین و ششمین روز خود در شهرهای مختلف این استان از جمله اهواز، ماهشهر، کوت عبدالله، خرمشهر، چمران، حمیدیه، رامهرمز، سوسنگر، ویس، شادگان، آبادان و ایذه ادامه داشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰، شماری از مالباختگان موسسه کاسپین – فرشتگان در مقابل ساختمان هیئت تصفیه واقع در سعادت آباد تهران دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع کنندگان می‌گویند علیرغم گذشت پنج سال با هیچ یک از مالباختگان تصفیه حساب کامل نشده و هیچگونه پاسخی هم از طرف مسئولین دریافت نکرده‌اند.

تجمع بازنشستگان شرکت مخابرات آذربایجان شرقی

به گزارش هرانا، روز دوشنبه ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰، شماری از بازنشستگان شرکت مخابرات آذربایجان شرقی، در مقابل ساختمان این شرکت در تبریز تجمع کردند.

تجمع این افراد در اعتراض به عدم اجرای مصوبه سال ۸۹ در خصوص بازنشستگان و همچنین عدم پرداخت معوقات آنها صورت گرفته است.

تجمع رانندگان اتوبوس ها و مینی‌بوس‌های برون شهری

به گزارش ایلنا، روز دوشنبه ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰، گروهی از رانندگان اتوبوس ها و مینی‌بوس‌های برون شهری در مقابل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در تهران تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارگران در اعتراض به صدور ابلاغیه مبنی بر اعلام سن فرسودگی اتوبوس‌های برون شهری صورت گرفته است.

به گفته این رانندگان، ابلاغیه‌ای در شانزدهم تیرماه توسط مدیر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری صادر شده و در آن سن فرسودگی اتوبوس‌های بین شهری، ۱۵ سال اعلام شده است.

آن‌ها می‌گویند: این تصمیم بدون توجه به صنف رانندگان گرفته شده و بسیاری از آن‌ها توانایی خرید یک دستگاه خودرو نو یا کمتر از ۱۵ سال را ندارند. برخی از خودروها بیشتر از ۱۵ سال کارکرد دارند اما درحد نو هستند و هنوز پتانسیل و بهره‌وری مناسب در جاده را دارند.

رانندگان تصریح کردند: این تصمیم موجب بیکاری جمعیت زیادی از رانندگان و کمک‌ رانندگان خواهد شد.

تجمع کارگران شرکت هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، روز گذشته و امروز سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰، جمعی از کارگران شرکت هفت تپه از تمام بخش‌ها برای هفتمین و هشتمین روز متوالی دست به اعتصاب زده و در محوطه این شرکت تجمع کردند.

بنابر این گزارش، این کارگران اهم مطالباتشان را پرداخت حقوق معوقه خود، بازگشت به کار همکاران اخراجی و تعیین تکلیف وضعیت شرکت پس از اعلام لغو واگذاری، عنوان کردند.

 

 

تجمع جمع آوری کنندگان روغن سوخته در تهران

به گزارش ایلنا، روز دوشنبه ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰، گروهی از جمع آوری کنندگان روغن سوخته در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این افراد در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه و مطالبات دیگر آنها صورت گرفته است.

عاملین جمع‌آوری روغن‌های کارکرده و سوخته عنوان کردند که ۴ ماه است درآمدی ندارند و مدیران شرکت اختیارات و کارشناسی در مورد شغل آنها را به انجمن خصوصی واگذار کرده‌اند.

تجمع کنندگان با تاکید بر تابعیت قانون خواستار تداوم فعالیت خود زیر نظر دولت شده و انجمن خصوصی را معادل انحصار و رانت عنوان کردند.

تجمع کارگران و صنعتگران اعتصابی پروژه‌های نفتی لردگان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۲۷ تیرماه ۱۴۰۰، جمعی از کارگران و صنعتگران اعتصابی پروژه‌های نفتی لردگان، با برگزاری تجمعی از تداوم اعتصابات کارگران نفت و پتروشیمی حمایت کردند.

کارگران پیمانی صنعت نفت کشور، از روز شنبه ۲۹ خردادماه، جهت دست یافتن به مطالبات خود کمپینی را تحت عنوان “تخلیه سراسری بیست ده ۱۴۰۰” راه اندازی کرده و این کمپین رفته رفته به شهرهای مختلف کشور کشیده شده است. تاکنون کارگران دستکم ۱۰۵ واحد صنعتی در استان های مختلف کشور دست از کار کشیده و به اعتصابات پیوسته‌اند.

 

 

تجمع اعتراضی کارگران معدن مس سونگون ورزقان

به گزارش اتحادیه ازاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۲۷ تیرماه ۱۴۰۰، جمعی از کارگران معدن مس سونگون و رزقان و پرسنل شرکت آهن آجین مشغول به کار در این معدن دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزاش، تجمع این کارگران در اعتراض به اخذ برگه سفید توسط این شرکت صورت گرفته است.

بنا به گفته کارگران، نسبت به هر تصمیمی که در مورد سرنوشت و حقوق کارگران گرفته شود معترض خواهند بود.

نیروهای این شرکت که از سه ماه پیش به حقوق خود معترض هستند طی این مدت با تاثیر منفی بیش از پنجاه درصد در حجم استخراج معدن توانسته اند طی جلسات گوناگون نظر مساعد شورای تامین و نماینده مجلس را به منظور افزایش حقوق و مزایای پرسنل کسب کنند.

به گفته این کارگران این امر با کارشکنی شرکت هنوز به نتیجه مثبتی نرسیده است و شرکت قصد داشت با اخذ امضا روی برگه سفید نیرو را در مقابل عمل انجام شده قرار دهد.

تجمع کارگران اخراج شده شهرداری منطقه ۲ اهواز

روز دوشنبه ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰، شماری از کارگران اخراج شده شهرداری منطقه ۲ اهواز در مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارگران در راستای مطالبه حقوق قانونی و بازگشت به کار صورت گرفته و آنها خواستار رسیدگی شهردار و شورای شهر به این موضوع شدند.

اخیرا حدود ۹۶ نفر از کارگران خدماتی شهرداری اهواز که از قشر آسیب پذیر و ساکن مناطق محروم هستند، در مناطق ۶ گانه کلانشهر اهواز اخراج شده‌اند.

تجمع و اعتصاب کارگران و صنعتگران پروژه‌های نفتی روستای پیان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۲۷ تیرماه ۱۴۰۰، گروهی از کارگران و صنعتگران اعتصابی پروژه‌های نفتی روستای پیان از توابع شهر ایذه، با برگزاری تجمعی از تداوم اعتصابات کارگران نفت و پتروشیمی حمایت کردە و دست به اعتصاب زدند.

کارگران پیمانی صنعت نفت کشور، از روز شنبه ۲۹ خردادماه، جهت دست یافتن به مطالبات خود کمپینی را تحت عنوان “تخلیه سراسری بیست ده ۱۴۰۰” راه اندازی کرده و این کمپین رفته رفته به شهرهای مختلف کشور کشیده شده است. تاکنون کارگران دستکم ۱۰۵ واحد صنعتی در استان های مختلف کشور دست از کار کشیده و به اعتصابات پیوسته‌اند.

 

 

 

 

تجمع دامداران نیشابور

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران،‌ امروز سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰، شماری از دامداران نیشابور در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر تجمع کردند.

 

 

تجمع کشاورزان اصفهان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران،‌ روز دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰، شماری از کشاورزان اصفهان، در داخل ساختمان اداره آب و فاضلاب این شهر تجمع کردند.

بر اساس این گزارش تجمع این شهروندان در اعتراض به عدم تامین حق آبه کشاورزان صورت گرفته است.

 

 

تجمع پیمانکاری فازهای ۹ و ۱۰ منطقه پارس جنوبی

به گزارش ایلنا، امروز سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰، کارگران پیمانکاری فازهای ۹ و ۱۰ منطقه پارس جنوبی در اعتراض به اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل در مقابل ساختمان مدیریت این پالایشگاه تجمع کردند.

به گفته کارگران، ناظر شرکت ملی گاز وعده داده بود تا مزد طبقه‌بندی مشاغل ماه‌های فروردین و اردیبهشت تا پنجم ماه جاری به حساب کارگران واریز شود اما تاکنون مبلغی پرداخت نشده و مزد مبنای این طرح به صورت یکجا پرداخت نمی‌شود.

آن‌ها افزودند: به دلیل طولانی شدن اعتراض‌ها نسبت به کیفیت وعده‌ها غذایی، مدیر پالایشگاه واکنش نشان داد. وی معتقد بود که کارگران با اعتراض خود، خون به دل او کرده‌اند. اگرچه مدیر پالایشگاه باید به فکر چاره‌جویی و حل مشکلات باشد اما هیچ اقدامی از وی سرنزده است.

تجمع کارکنان رسمی پالایش گاز فجر جم

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰، جمعی از کارکنان رسمی صنعت نفت شاغل در شرکت پالایش گاز فجر جم در اعتراض به نحوه افزایش حقوق خود مقابل ساختمان این شرکت تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، در روز ۶ تیرماه پس از برگزاری جلسه کمیسیون انرژی مجلس مصوب گردید که حقوق تیرماه کارکنان رسمی طبق خواسته‌ی آنان اصلاح گردد اما تنها محدودیت افزایش ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی حذف شده و باقی آیتم‌هایی که منجر به ایجاد کسوراتی در حقوق سال ۱۴۰۰ شده بود به قوت خود باقی است.

تجمع کارگران و صنعتگران اعتصابی پروژه‌های نفتی شهر‌ گهرو

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰، جمعی از کارگران و صنعتگران اعتصابی پروژه‌های نفتی شهر‌ گهرو در استان چهارمحال و بختیاری، با برگزاری تجمعی از تداوم اعتصابات کارگران نفت و پتروشیمی حمایت کردند.

کارگران پیمانی صنعت نفت کشور، از روز شنبه ۲۹ خردادماه، جهت دست یافتن به مطالبات خود کمپینی را تحت عنوان “تخلیه سراسری بیست ده ۱۴۰۰” راه اندازی کرده و این کمپین رفته رفته به شهرهای مختلف کشور کشیده شده است. تاکنون کارگران دستکم ۱۰۵ واحد صنعتی در استان های مختلف کشور دست از کار کشیده و به اعتصابات پیوسته‌اند.

 

 

 

 

تجمع کارکنان عملیاتی شرکت POGC

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰، جمعی از کارکنان عملیاتی شرکت POGC شاغل در سکوی SPQ2 در اعتراض به عدم اصلاح واقعی نحوه افزایشات عمومی در حقوق تیرماه در محل کار خود دست به تجمع زدند.

شهرهای اعتراضات استان خوزستان در روز پنجم و ششم

امروز سه شنبه ۲۹ تیرماه، ششمین روز از اعتراضات مردم خوزستان شهروندان در شهرهای سوسنگرد، آبادان، ایذه، اهواز، خرمشهر و شادگان دست به تجمعات اعتراضی زدند.

روز دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰، پنجمین روز از اعتراضات مردم خوزستان، در شهرهای اهواز، رامهرمز، ماهشهر، خرمشهر، کوت عبدالله، چمران، حمیدیه، سوسنگرد و ویس با برگزاری تجمعات اعتراضی همراه بود.

تجمع شهروندان در برخی شهرها با خشونت نیروهای نظامی و تیراندازی به سمت معترضین همراه بوده است. همزمان هرانا طی یک گزارش مفصل تر به تجمعات مردم معترض در خوزستان برای ششمین روز متوالی، پرداخته است.

نمایشگر ویدیو
 
 

به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.