آمریکا به دولت جدید ایران هشدار می‌دهد که توافق بهتری در کار نخواهد بود

پنجشنبه, ۷ام مرداد, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن

ALTERNATE CROP FOR VAH۱۰۱ — Iran's new President-elect Ebrahim Raisi leaves at the conclusion of his press conference in Tehran…

باراک راوید، روزنامه‌‌نگار و خبرنگار «اکسیوس»، در مطلبی به شرایط مذاکرات غیرمستقیم هسته‌ای میان ایران و آمریکا برای احیای برجام پرداخته است.

او در این مطلب با اشاره به نقش ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری تندروی ایران که به زودی جایگزین حسن روحانی می‌شود، اظهارات ضد و نقیض مقامات ایرانی درباره مذاکرات هسته‌ای را برجسته کرده است.

به نوشته باراک راوید، گزارش‌های خبری نشان می‌دهد که ابراهیم رئیسی قصد دارد موضع سختگیرانه‌‌تری در پیش بگیرد.

راوید می‌نویسد مقامات آمریکایی تأکید کرده‌اند که ایران نمی‌تواند با تلاش برای مذاکره مجدد در مورد آن چه در مورد آن به تفاهم رسیده بودند، امتیازات بیشتری دریافت کند.

او در ادامه می‌گوید، آمریکا امیدوار بود که پیش از روی کار آمدن ابراهیم رئیسی تندرو، در مورد بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران به توافق برسند. اما پس از شش دور گفتگو، مذاکرات از سوی ایرانی‌ها تعلیق شد تا دولت جدید تیم مذاکره‌کننده خود را تشکیل دهد.

باراک راوید به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی که در جریان مذاکرات است می‌نویسد که دولت بایدن بحث‌های کلی ایران را زیر نظر دارد، اما هیچ چیز قطعی در مورد موضع دولت آینده نشنیده است. این مقام مسئول تأکید کرده است که مدت زمان دستیابی به توافق به زودی به پایان می‌رسد و ایران باید سریع به میز مذاکره بازگردد.

راوید می‌گوید که این مقام ارشد ایالات متحده همچنین گفت که امیدوار است مقامات دولت جدید ایران تصور نکنند به دلیل سخت‌گیرتر بودن‌شان می‌توانند نسبت به دولت قبلی امتیازات بیشتری کسب کنند؛ چرا که «موضع ایالت متحده آمریکا تغییری نخواهد کرد و ایرانی‌ها نمی‌توانند توافق هسته‌ای را از نو ابداع کنند.»

از: صدای آمریکا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.