امام جمعه کرج: بانوان به جای مادر شدن، با سگ در خیابان‌ها پرسه می‌زنند

مخالفت امام جمعه کرج با نگهداری سگ – عکس از وبسایت امام جمعه کرج

«استعمار کارش را انجام داده و اسلام آمریکایی و شیعه انگلیسی نیز از مثال‌های دیگر در این زمینه است»

نماینده علی خامنه‌ای در استان البرز با ادعای اینکه استعمارگران به اسم پیشرفت‌های علمی و آزادی، موضوع کشف حجاب را پیش کشیدند اظهار داشت امروز شاهد آن هستیم که در نتیجه این اقدامات توطئه‌گران و استعمارگران، بانوان در جامعه اسلامی به جای مادر شدن و تربیت نسل آینده سگ به دست گرفته و در خیابان‌ها پرسه می‌زنند.

به گزارش ایرنا، محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرج فضای مجازی، رادیو و تلویزیون را ابزار تأمین اهداف استعمار خواند و گفت استعمار کارش را انجام داده و اسلام آمریکایی و شیعه انگلیسی نیز از مثال‌های دیگر در این زمینه است.

امام جمعه کرج در ادامه از خروج آمریکا از منطقه استقبال کرد و افزود اگرچه شاهد بیرون رفتن آمریکا از منطقه هستیم و خواهد رفت، اما انگلیس جایگزین آن می‌شود.

این نخستین بار نیست که یکی از منصوبان رهبر جمهوری اسلامی در برابر نگهداری سگ به عنوان حیوان خانگی موضع می‌گیرد.

پیش‌تر، نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان و امام‌جمعه رشت نیز در انتقاد از نحوه پوشش جوانان و نگهداری سگ گفته بود: «لباس‌ها و مدل‌های عجیب‌وغریبی در جامعه دیده می‌شود و برخی مردم نیز از این افراد می‌ترسند و سگ گردانی به یک حرفه تبدیل شده است و عده‌ای بین سگ و فرزند خود فرقی قائل نیستند.»

آیت‌الله رسول فلاحتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته از نیروی انتظامی خواست «سگ گردانی را در رشت ریشه‌کن کنند».

در ایران قوانین مربوط به نگهداری از حیوانات خانگی، حق و نحوه حضور آن‌ها در فضاهای شهری و وسایل حمل‌ونقل عمومی، پارک‌ها و سطح شهر مشخص نیست و این امر باعث سردرگمی صاحبان حیوانات خانگی شده است.

از: ایندیپندنت

 

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.