لرستان؛ همسر ۱۴ ساله یک روحانی با انگیزه «ناموسی» به قتل رسید

استان‌وایر– یک دختر ۱۴ ساله به نام مبینا سوری که همسر یک فرد روحانی بود؛ با انگیزه «ناموسی» توسط اعضای خانواده‌‌اش در لرستان به قتل رسیده است.

بر اساس گزارشی که خبرگزاری رکنا، روز جمعه ۱۲ شهریور منتشر کرده است، اعضای خانواده مبینا یعنی عموها و برادر او همچنین عموی همسرش و پدر همسرش به دلیل سوظن به او نقشه قتل وی را کشیده و مبینا را در خانه خودش با روسری خفه کرده‌اند.

رکنا به نقل از یکی از اهالی روستای محل زندگی مبینا سوری نوشته است: «مبینا دختری ۱۴ ساله بود که با یکی از روحانیون جوان روستای ما ازدواج کرده بود. مدتی بود پشت سر مبینا و یکی از جوان های روستا حرف و حدیث بود. مبینا دختر خیلی کم سن و سالی بود و با اجتماع آشنا نبود. من از اهالی روستا که در مراسم فاتحه خوانی او شرکت داشتند شنیدم که می گفتند شوهر مبینا گریه می کرد و می گفت من به همسرم اطمینان داشتم. اما ظاهرا خانواده مبینا و افرادی از خانواده شوهرش به خاطر سوظن و تعصب او را به قتل رساندند.»

یکی دیگر از اهالی روستا در مورد جزئیات این جنایت گفته: «یک نفر به پدر همسر مبینا گفته بود که نیمه شب جوانی وارد خانه آنها شده است. اما شوهر مبینا خانه بود و این حرف نمی توانست صحت داشته باشد. اما همین حرف باعث شد که خانواده مبینا یعنی عموها و برادر او همچنین عموی همسرش و پدر همسرش به خاطر سوظن نقشه قتل او را بکشند. بعد مبینا را در خانه خودش با روسری خفه کردند.»

به گفته این فرد مطلع، قاتلان بعد از کشتن مبینا گفته بودند که او خودکشی کرده است.تا اینکه ماموران پلیس برای تحقیقات وارد عمل شدند و مظنونین پرونده را بازداشت کردند.

گفته می شود چون عامل قتل یکی از فامیل‌های خود مبینا است، خانواده‌اش بابت قتل او شکایتی نکرده‌اند.

فرمانده انتظامی استان لرستان نیز با تایید وقوع این جنایت به رسانه‌های ایران گفت: «این قتل به دلیل اختلافات خانوادگی رخ داده بود و متهم به قتل شناسایی و دستگیر شده است. متهم یکی از بستگان خود مقتول است.»

 

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.