فدراسیون فوتبال به دنبال حضور زنان در بازی ایران مقابل کره جنوبی

خبرگزاری ایسنا به نقل از فدراسیون فوتبال ایران خبر داده است که دو درخواست «جیانی اینفانتینو» رئیس فدراسیون جهانی فوتبال برای دیدار ایران و کره جنوبی در ورزشگاه آزادی برآورده خواهد شد.

آقای اینفانتینو در دیداری که پس از دیدار تیم‌های ملی ایران و عراق در قطر با «شهاب‌الدین عزیزی خادم» رئیس فدراسیون فوتبال ایران داشت، درخواست کرده بود دو موضوع تجهیز ورزشگاه آزادی به تکنولوژی کمک داور ویدیویی (VAR) و ورود زنان به این ورزشگاه حل شود.

تیم ملی ایران ﺳﻪشنبه بیستم مهر ۱۴۰۰ در ورزشگاه آزای میزبان تیم ملی کره جنوبی در رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خواهد بود.

طی دوران همه‌‌گیری کرونا و از اسفند سال ۱۳۹۸ درهای تمامی ورزشگاه‌های ایران به روی تماشاگران بسته بود.

جمهوری اسلامی از آغاز تولد خود، اجازه ورود زنان به ورزشگاه‌های فوتبال را نمی‌داد. اما با پیگیری فدراسیون جهانی فوتبال، برای نخستین بار در سال ۱۳۹۸ و بازی ایران مقابل کابوج، تعدادی از زنان موفق به حضور در ورزشگاه آزادی شدند.

در بخشی از گزارش ایسنا آمده است: «در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیون نفر از جمعیت کشور دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند و تا یک ماه آینده بخش زیادی از جامعه این واکسن را دریافت خواهند کرد و  این عدد به بیش از ۵۰ درصد جمعیت افراد واجد شرایط برای دریافت واکسن می‌رسد. به همین دلیل این امکان وجود دارد که مقامات محلی در صورت بهبود شرایط حاکم بر کشور، با حضور همزمان مردان و زنان در ورزشگاه موافقت کنند و دغدغه‌های فیفا فراهم و همینطور تیم ملی از این نعمت بزرگ بهره مند شود.»

در جریان انتخابات ریاست جمهوری اخیر، «ابراهیم رئیسی» به عنوان رئیس وقت قوه قضاییه و یکی از نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری، گفته بود «ورود زنان به ورزشگاه‌ها، دغدغه کنونی مردم و نظام نیست.»

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی در صورتی می‌تواند درهای ورزشگاه را به روی هواداران باز کند که زنان ایرانی نیز قادر به خرید بلیت و ورود به ورزشگاه باشند.

ایسنا همچنین اشاره می‌کند که هزینه‌های نصب یا اجاره کمک داور ویدیویی، یکی از دغدغه‌های فدراسیون در روزهای آینده خواهد بود.

براساس برآوردها، فدراسیون فوتبال ایران باید برای نصب VAR در ورزشگاه آزادی، هزینه‌ای بین ۲ تا دو نیم میلیون دلار برای در نظر بگیرد. همچنین هزینه اجاره این سیستم برای هر مسابقه، رقمی بین ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار «برای هر مسابقه» خواهد بود.

از: ایران وایر

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.