خودداری زندانیان بند سیاسی زندان ارومیه از دریافت غذای زندان در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی

چهارشنبه, ۳۱ام شهریور, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا 

امروز چهارشنبه ۳۱ شهریورماه، زندانیان محبوس در بند سیاسی زندان ارومیه در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی به زندانیان بیمار از گرفتن سهمیه غذای خود امتناع کردند. ۱۲ تن از زندانیان سیاسی ساکن این بند از بیماری‌های گوناگونی رنج می‌برند و بنا به تشخیص پزشک زندان باید به بیمارستان اعزام شوند اما تاکنون از اعزام آنان جلوگیری شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰، ۴۳ تن از زندانیان محبوس در بند سیاسی زندان ارومیه در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی به زندانیان بیمار از گرفتن سهمیه غذای خود امتناع کردند.

شاکر بهروز، نائب عسکری، نائب حاجی زاده، احمد تمویی، محمد هوشنگی، حاتم اوزدمیر، دارا رشیدی، انور چالشی، کامل سیلان مسکن، سیروان امینی، مختار ابراهیمی و طاهر حسین زاده، ۱۲ تن از زندانیان سیاسی ساکن این بند از بیماری‌های گوناگونی رنج می‌برند و بنا به تشخیص پزشک زندان باید به بیمارستان خارح از اعزام شوند اما تاکنون از اعزام آنان جلوگیری شده است.

از میان این افراد نائب عسکری، احمد تمویی،  حاتم اوزدمیر، سیروان امینی و مختار ابراهیمی دچار مشکل در ناحیه کلیه هستند، نائب حاجی زاده و دارا رشیدی برای خارج کردن پلاتین از پا باید مورد جراحی قرار بگیرند و انور چالشی که در وضعیت نامساعد پزشکی بسر می‌برد به بیماری سل مبتلا است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.