جانشین فرمانده کل سپاه: سرمنشاء علم کوانتوم هستیم ولی نمی‌توانیم اعلام کنیم

جمعه, ۲ام مهر, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن

استان وایر- جانشین فرمانده کل سپاه می‌گوید امروز جمهوری اسلامی در حوزه علم کوانتوم در عرصه نظامی جلودار است اما به دلیل مسائل محرمانه خیلی قادر به صحبت در این حوزه نیست.

به گزارش تسنیم، روز جمعه ۰۲ مهر ۱۴۰۰، علی فدوی در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه «ما در هر عرصه‌‌ای وارد شدیم به نتیجه کامل رسیدیم» در خصوص علم کوانتوم توضیح داد: «دو سال پیش صدمین سال کوانتوم در دنیای فعلی بود و مراسمی نیز در نیویورک برگزار شد. دانشمندان ایرانی نیز در این مراسم حضور داشتند. عبارت‌هایی که به عنوان آخرین یافته‌های علم کوانتوم (در این مراسم) مطرح شد را با عبارت‌هایی که قریب به بیش از ۸۰۰ سال پیش “ابن عربی” در یکی از کتاب‌هایش آورده مقایسه کنید، حتماً دانشمندان عبارت‌های ابن عربی را کامل‌تر می‌دانند ».

او ادامه داد: «وقتی ما از این پشتوانه علمی برخوردار هستیم، حتما سرمنشاء علم کوانتوم الان هستیم ولی نمی‌شود این موضوع را اعلام کنیم».

فدوی می‌گوید در مقابل دنیا وقتی یک دست‌آورد کوچک به کسب کرد، فورا اعلام می‌کند.

انشین فرمانده کل سپاه گفت: «ما در حوزه نظامی دنباله رو دیگران نیستیم و خودمان سرمنشا این حوزه هستیم. ما در کشور از نیروی انسانی بسیار خوب برخوردار هستیم و به همین لحاظ در حوزه نظامی جلودار و پیشرو هستیم».

پیش از این در ماه‌های آغازین شیوع ویروس کرونا در ایران سپاه از سامانه هوشمند تشخیص لحظه‌ای ویروس کرونا با نام «مستعان» رونمایی کرد. حسین سلامی، فرمانده کل سپاه در تشریح ویژگی‌های این دستگاه، گفته بود که مستعان می‌تواند ویروس کرونا را تا حدود ۱۰۰ متر تشخیص دهد.

انتشار خبر ساخت این دستگاه با توجه به اینکه کشورهای دیگر به دنبال ساخت واکسن ضدکرونا بودند، موجی از تمسخر را برای سپاه به همراه داشت.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.