چهل و چهار تجمع اعتراضی در سطح ایران

پنجشنبه, 22ام مهر, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۲۲ مهرماه، شماری از کارگران شهرداری خرمشهر در این شهر، تعدادی از کارگران معادن زغال‌سنگ کرمان در مقابل ساختمان استانداری این استان، تنی چند از بازنشستگان وزارت بهداشت گیلان در محوطه دانشگاه علوم پزشکی رشت و تعدادی از کارگران شرکت هفت تپه، در هفدهمین روز از اعتصاب خود، در محوطه این شرکت، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همزمان در پی فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته دستکم در ۴۰ شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۲۲ مهرماه، به دنبال فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته دستکم در ۴۰ شهر از جمله قم، رشت، جلفا، جهرم، خرمشهر، تاکستان، سقز، داراب، تبریز، اندیمشک، شیراز، کرمانشاه، بجنورد، اصفهان، ساری، ایلام، مریوان، یاسوج، سنندج، بندرعباس، ایذه، بهبهان، اهواز، فریدونکنار، شیروان، سلسله، ممسنی، پلدختر، بروجرد، الیگودرز، اردبیل، خرم‌آباد، زنجان، بوشهر، ملایر، کرمان، بندرانزلی، اراک و قزوین، در مقابل ساختمان اداره آموزش و پرورش شهرهای خود و معلمان ساکن در استانهای تهران و البرز در مقابل ساختمان سازمان برنامه و بودجه واقع در تهران، دست به تجمع اعتراضی زدند.

اجرای طرح رتبه‌بندی به میزان ۸۰ درصد هیأت علمی، یکی از مهمترین مطالبات معلمان معترض است.

هرانا همزمان در گزارشی مجزا، به شرح جزئیات و ارائه تصاویری از تجمعات سراسری معلمان و فرهنگیان طی روز جاری، پرداخته است.

تجمع کارگران شهرداری خرمشهر

به گزارش هرانا، امروز پنجشنبه ۲۲ مهرماه ۱۴۰۰، شماری از کارگران شهرداری خرمشهر در این شهر تجمع کردند.

تجمع این کارگران، در اعتراض به عدم دریافت ۶ ماه مطالبات مزدی آنها صورت گرفته است.

جمع کارگران معادن زغال‌سنگ کرمان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز پنجشنبه ۲۲ مهرماه ۱۴۰۰، جمعی از کارگران پیمانکاری معادن زغال‌سنگ کرمان در مقابل ساختمان استانداری این استان تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، این کارگران خواستار اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، همسان سازی حقوق و رسیدگی به مطالبات دیگرشان هستند.

تجمع بازنشستگان وزرات بهداشت گیلان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز پنجشنبه ۲۲ مهرماه ۱۴۰۰، شماری از بازنشستگان وزارت بهداشت گیلان در محوطه دانشگاه علوم پزشکی مرکز گیلان واقع در رشت تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، بازنشستگان وزارت بهداشت و درمان خواهان همسان سازی حقوق‌ و رسیدگی به مشکلات معیشتی و درمانی خود هستند.

 

تجمع کارگران هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز پنجشنبه ٢٢ مهرماه ۱۴۰۰، تعدادی از کارگران شرکت هفت تپه، در هفدهمین روز از اعتصاب خود، در محوطه این شرکت تجمع کردند.

بنابر این گزارش، بازگشت به کار همکاران اخراجی، رسیدگی به مطالبات مزدی کارگران، تعیین تکلیف فوری مدیریت شرکت، تمدید قرارداد کارگران فصلی و‌ بخش دفع آفات و همچنین انجام عملیات کشت و ترمیم کارخانه، از مطالبات مهم این کارگران به شمار می‌رود.

 

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.