آموزش و پرورش: مدارس از نیمه آبان حضوری می‌شود؛ عضو کمیسیون بهداشت: اقدامی انتحاری است

در حالی که وزارت آموزش و پرورش از بازگشایی حضوری مدارس از آبان‌ماه خبر داده، عضو کمیسیون بهداشت مجلس این اقدام را «انتحاری» خواند؛ همزمان یک مقام وزارت بهداشت گفت که موج ششم شیوع کرونا نزدیک است.

علیرضا کمرئی، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش، روز شنبه ۲۴ مهر اعلام کرد که از نیمه اول آبان آموزش حضوری در مدارس کم‌جمعیت آغاز می‌شود.

او با اشاره به اینکه مدارس روستایی و عشایری در مهرماه به تدریج بازگشایی شده است گفت از ۱۰ روز پایانی آبان نیز بخشی از کلاس‌های مدارس بزرگ به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

مقام‌های دو وزارت بهداشت و آموزش و پرورش آمار متفاوتی درباره تعداد دانش‌آموزان واکسینه شده ارائه کرده‌اند. سخنگوی وزارت آموزش و پرورش نیز گفت واکسیناسیون دانش‌آموزان شرط بازگشایی مدارس نبوده است.

اقدام انتحاری

در همین حال محمدعلی محسنی بندپی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس، خواستار تاخیر در بازگشایی مدارس شد و گفت در این شرایط نباید به حرکات انتحاری دست زد.

او روز شنبه به پایگاه خبری رکنا گفت: حتی اگر وضعیت فعلی واکسیناسیون کرونا را هم در حد مطلوب ببینیم، «که در حقیقت مطلوب نیست»، هنوز به حد استاندارد نرسیده‌ایم.

او تاکید کرد: «نباید به حرکات انتحاری خود که در چند روز گذشته انجام دادیم ادامه دهیم. با کمی فرصت و زمان دادن به جامعه می‌توان گام‌های بعدی را برداشت.»

در همین حال محمدرضا هاشمیان، عضو کمیته علمی کشوری کرونا، گفت که بسیاری از اعضای این کمیته نگرانی‌های زیادی درباره بازگشایی زودهنگام مدارس و دانشگاه‌ها دارند.

همزمان محمدمهدی گویا، رییس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت، نیز هشدار داد که به دلیل رسیدن فصل سرما و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، موج ششم کرونا «نزدیک است».

بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، قرار شده کلاس‌های دانشجویان لیسانس از ۱۵ مهرماه و کلاس‌های کارشناسی نیز از ۱۵ آبان‌ماه به صورت حضوری باشد.

با این حال برخی از مقامات بهداشتی درباره موج ششم شیوع کرونا در ایران هشدار داده‌اند. اما بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، روز شنبه از آماده‌باش بیمارستان‌ها در این باره خبر داد.

پیش از این مقامات وزارت بهداشت اعلام کرده‌اند که از آبان محدودیت‌های کرونا لغو خواهد شد.

از: ایران اینترنشنال

 

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.