تائید حکم یک سال حبس و مجازات‌های تکمیلی ضیاء نبوی در مرحله تجدیدنظر

خبرگزاری هرانا – شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران محکومیت ضیاءالدین نبوی، فعال دانشجویی را عینا تایید کرد. آقای نبوی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به یکسال حبس تعزیری و به عنوان مجازات تکمیلی به حضور ماهانه در «قطعه شهدا» بهشت زهرا، حضور در آسایشگاه جانبازان، شرکت در کلاس های کنترل هیجان و همچنین ممنوعیت خروج از کشور به مدت ۲ سال محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محکومیت ضیاءالدین نبوی، فعال دانشجویی، عینا به تایید دادگاه تجدیدنظر رسید.

بر اساس این حکم که بدون بررسی و تشکیل جلسه از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران صادر و به وی ابلاغ شده است، محکومیت یک سال حبس و مجازات های تکمیلی آقای نبوی از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” عینا تایید شده است.

وی پیشتر از سوی دادگاه انقلاب تهران به یکسال حبس تعزیری و به عنوان مجازات تکمیلی به حضور ماهانه در «قطعه شهدا» بهشت زهرا، حضور در آسایشگاه جانبازان، شرکت در کلاس های کنترل هیجان و همچنین ممنوعیت خروج از کشور به مدت ۲ سال محکوم شده بود.

آقای نبوی در تاریخ ۶ اسفندماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و در تاریخ ۱۲ اسفندماه همان سال با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

ضیاءالدین نبوی پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت آمیز خود سابقه بازداشت و محکومیت دارد.

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.