سرانجام وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با چفیه و رزومه «راهپیمایی اربعین» رای اعتماد گرفت

یکشنبه, 7ام آذر, 1400
اندازه قلم متن

پس از عدم اعتماد مجلس به دو گزینه پیشین ابراهیم رئیسی برای وزارت آموزش و پرورش، سرانجام یوسف نوری، سومین وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در دولت ابراهیم رئیسی، روز یکشنبه از اکثریت نمایندگان مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفت. نوری در جلسه مجلس، با چفیه حاضر شده بود.

خبرگزاری ملت وابسته به مجلس شورای اسلامی درباره نتیجه رای‌گیری درباره نوری نوشت: نمایندگان مجلس با ۱۹۴ رای موافق، ۵۷ رای مخالف، ۱۷ رای ممتنع و از مجموع ۲۶۸ آرای مأخوذه، تصدی وزارت آموزش و پرورش را به نوری سپردند.

پیشتر نوری در رزومه‌ای که برای معرفی خود منتشر کرده بود، در بخش «توفیقات و توانایی‌ها» به حضور خود در «راهپیمایی اربعین» اشاره کرد.

بر خلاف جلسه رای‌گیری به گزینه پیشنهادی پیشین، ابراهیم رئیسی در جلسه روز یکشنبه حضور نداشت.

نزدیک به دو هفته پیش، با وجود سخنرانی ابراهیم رئیسی در مجلس شورای اسلامی در دفاع از انتصاب‌های فامیلی در دولتش، نمایندگان مجلس به مسعود فیاضی دومین وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اعتماد نکردند. 

اولین وزیر پیشنهادی رئیسی برای وزارت آموزش و پرورش در دولت سیزدهم جمهوری اسلامی، حسین باغ گلی بود که او نیز رای اعتماد نگرفت.

در جلسه رای‌گیری برای مسعود فیاضی، یک نماینده مجلس از انتصاب بستگان مقام‌های جمهوری اسلامی در سطوح مختلف مدیریتی به بهانه «امین بودن» انتقاد کرد و گفت بیش از نیمی ازانتصابات دولت رئیسی «هیچگونه منطق و توجیه قابل قبولی ندارد».

در ماه‌های اخیر، بلاتکلیفی در وضعیت وزارت آموزش و پرورش نگرانی‌هایی را در زمینه تداوم نقض حقوق معلمان به وجود آورد. 

معلمان ایران در ماه‌های اخیر بارها در اعتراض به بی‌توجهی به حقوقشان تظاهرات و تجمع برگزار کرده‌اند. آخرین نمونه آن روز پنجشنبه ۲۰ ابان بود که تجمعات معلمان با فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان در ۲۹ استان و ۷۵ شهر برگزار شد.

از: ار اف ای

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.