آمار رسمی کرونا در ایران؛ ۱۱۹ جانباخته و ۴۲۵۳ بیمار جدید

سه شنبه, 9ام آذر, 1400
اندازه قلم متن

وزارت بهداشت ایران اعلام کرد پس از شش روز، بار دیگر شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران سه‌رقمی شد و طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در کشور جان باختند.

شمار قربانیان روزانه کرونا اول آذر و پس از ۲۳۴ روز، دو رقمی شد و به ۹۷ نفر رسید و اگرچه روز دوم آذرماه بار دیگر به مدار سه رقمی و عدد ۱۳۲ بازگشت، اما تا قبل از سه‌شنبه، نهم آذر همچنان تعداد قربانیان روزانه زیر یکصد نفر ثبت شد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، تا ظهر روز سه‌شنبه همچنین ۴۲۵۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ایران شناسایی شد که ۸۰۱ نفر از آنها بستری شدند.

با احتساب آمار رسمی جدید، مجموع بیماران کرونا در ایران به ۶ میلیون و ۱۱۷ هزار و ۴۴۵ نفر و شمار رسمی قربانیان این بیماری به ۱۲۹ هزار و ۸۳۰ نفر رسید.

در حال حاضر همچنین ۳۳۳۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ایران در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها در شرایط شدید این بیماری قرار داشته و تحت مراقبت قرار دارند.

آمار رسمی روزانه کرونا در ایران در حالی در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد که نسبت به درستی آن تردیدهای جدی وجود دارد و دست‌کم شمار قربانیان، دو تا سه برابر آمار رسمی تخمین زده می‌شود.

بر اساس گزارش‌های رسمی، همچنین تاکنون ۵۷ میلیون و ۶۷۹ هزار و ۶۱ نفر دُز اول، ۴۷ میلیون و ۱۴۷ هزار و ۳۳۳ نفر دُز دوم و یک میلیون و ۶۶ هزار و ۲۶۹ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در ایران به ۱۰۵ میلیون و ۸۹۲ هزار و ۶۶۳ دُز رسیده است.

آن‌ طور که وزارت بهداشت اعلام کرده، اکنون ۲۲ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۰۷ شهر در وضعیت زرد و ۲۱۹ شهر در وضعیت آبی قرار دارند و هیچ شهری در وضعیت قرمز کرونایی به سر نمی‌برد.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.