مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

 

خبرگزاری هرانا – امروز‌ چهارشنبه‌ ۱۰ آذر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر در تهران مصدوم شد و یک کارگر دیگر در شهرستان نور جان خود را از دست داد. همزمان یک پرستار که در حادثه واژگونی آمبولانس درمانگاه بالاده مصدوم شده بود، امروز در بیمارستان امیرالمومنین شیراز جان باخت. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز‌ چهارشنبه‌ ۱۰ آذر ۱۴۰۰، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران از مصدومیت یک کارگر به دلیل ریزش دیواره‌های یک کانال خبر داد.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران، درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت ۱۱:۰۶ ظهر امروز یک مورد حادثه گرفتار شدن فرد در داخل کانال در حال حفاری در بلوار ضلع غربی ورزشگاه آزادی، خیابان وفایی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه دو ایستگاه به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: در مجاورت یک برج مسکونی یک کانال که متعلق به همان برج بود قرار داشت و یک کارگر ۲۷ ساله اهل گشور افغانستان در آن مشغول به کار بود که ناگهان بخشی از دیواره‌ها تخریب می‌شود و کارگر تا کمر در داخل کانال دفن می‌شود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان با توجه به اینکه احتمال ریزش دیواره‌ها وجود داشت بلافاصله اقدام به ایمن‌سازی محل کرده و عملیات رهاسازی فرد آغاز می‌شود.

ملکی تصریح کرد: خوشبختانه این فرد زنده بود، اما به دلیل فشاری که در پی ریزش آوار ایجاد شده بود دچار مصدومیت‌هایی شده بود.

مرگ یک کارگر در نور

به گزارش رکنا، فرمانده انتظامی شهرستان نور از انفجار کوره ذغال پزی و مرگ یک کارگر خبر داد.

علی داداش تبار گفت: وقوع یک انفجار در کوره ذغال پزی در این شهرستان به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد.

او افزود: با اعلام این خبر به پلیس، بی درنگ ماموران انتظامی به محل سانحه در یکی از روستا‌های شهرستان اعزام شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان نور گفت: انفجارکوره ذغال پزی، متاسفانه مرگ در دم یک کارگر ۲۶ ساله را رقم زد.

مرگ یک پرستار در شیراز

به گزارش رکنا، مسئول روابط عمومی اورژانس فارس گفت: پرستار حادثه واژگونی آمبولانس درمانگاه بالاده که در بیمارستان امیرالمومنین شیراز بستری بود، درگذشت.

حسن همتی مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس اظهار کرد: خانم پرستار ۲۷ ساله حادثه واژگونی آمبولانس درمانگاه بالاده که به علت سوختگی شدید در بیمارستان امیرالمومنین شیراز بستری بود، امروز درگذشت.

بعد از ظهر جمعه ۲۱ آبان ماه، یک دستگاه آمبولانس بیماربری بالاده پس از تحویل بیمار به بیمارستان کازرون و طی مسیر بازگشت در محور کازرون – بالاده در دو راهی دادین واژگون و دچار آتش سوزی شد.

در این حادثه راننده آمبولانس به علت آتش گرفتن آمبولانس در دم جان باخت و پرستار اعزامی که دچار حدودا ۷۰ درصد سوختگی شده بود پس از انجام اقدامات درمانی اولیه، با آمبولانس اورژانس به بیمارستان حضرت ولی عصر کازرون انتقال پیدا کرده و بعد از چند ساعت به بیمارستان امیرالمومنین شیراز منتقل می شود.

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.