اعلام ناتوانی استاندار یزد از تامین آب شرب لازم برای یک‌ شبانه‌روز

جمعه, 12ام آذر, 1400
اندازه قلم متن

استان‌وایرـ در حالی‌که از ایران گزارش‌هایی مبنی بر حضور نیروهای مسلح پلیس در بستر خشک زاینده‌رود، کند شدن سرعت اینترنت و اختلال در تلفن‌ها مخابره شده، استاندار یزد، به رسانه‌ها گفته است که وضعیت آب شرب این استان «بحرانی» است و این استان تنها توان تامین آب برای کمتر از ۲۴ ساعت را دارد.

«مهران فاطمی» در یک نشست خبری در روز جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰، گفته است که از ۶۵ میلیون متر مکعب آب شرب انتقالی به یزد، دو میلیون متر مکعب به دلیل فرسودگی و تعمیرات لوله‌‌های انتقال و ۱۲ میلیون متر مکعب به دلیل تلفیق با آب شور «پِرت» شده است.

او همچنین خواستار تخصیص آب بیشتر به این استان شده و گفته است که متوسط آبی که در طول ۲۰ سال به یزد تحویل داده شده، ۵۵ میلیون متر مکعب بوده و از ۵۶ میلیون متر مکعب آب انتقالی به یزد در سال گذشته صد در درصد آن به شُرب مردم یزد اختصاص یافته است.

استاندار یزد در حالی این موضوع را مطرح کرده است که امروز، جمعه ۱۲ آذرماه، فراخوانی از طرف معترضان اصفهان به خشک‌کردن زاینده‌رود مبنی بر تجمع و اقامه نماز در بستر خشک این رود منتشر شده بود.

در پی این فراخوان، نیروهای امنیتی به طور گسترده‌ای در سطح شهر اصفهان و اطراف زاینده‌رود حضور دارند.

علاوه بر این‌ها، روز چهارشنبه دهم آذر‌ماه نیز، یک مقام آبفای وزارت نیرو گفته بود که در صورت تداوم خشکسالی، آب تهران فقط آب برای مدت ۹۰ روز کافی است.

البته، بعد از این اظهار‌نظر، استاندار تهران بحران آب شرب تهران را تکذیب کرد ولی گفته بود که در بخش کشاورزی مشکل تامین آب وجود دارد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها: ,

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.