حمله با بولدیزر به راهپیمایی کارگران معدن سونگون در پنجمین روز اعتصاب

 

اخبار روز

امروز شنبه سیزدهم آذرماه بیش از ۲۰۰۰ تن از کارگران شرکت‌های پیمانکاری مجتمع مس سونگون ورزقان در پنجمین روز از اعتصاب، بیش از ۱۰ کیلومتر پیاده‌روی کردند تا مانع از ورود مواد به سنگ‌شکن‌های معدن شوند.

مدیریت مجتمع با هماهنگی قرارگاه خاتم‌الانبیاء قصد داشتند تا به وسیله کامیون، مواد برای سنگ‌شکن به محوطه معدن بیاورند که کارگران با شنیدن این خبر اعلام کرده‌اند که مانع از این اقدام اعتصاب‌شکنانه خواهند شد.

در مسیر بازگشت از راهپیمایی ۴ ساعته پرسنل در سرمای معدن سونگون، یک دستگاه جرثقیل ده چرخ حامل تیرآهن، با سرعت بالا بدون هیچ گونه اخطار (بوق، چراغ و …) در جاده سرازیری به داخل ازدحام چند هزار نفری پرسنل معترض حرکت کرد، که با درایت و عکس العمل سریع و به موقع کلیه کارگران از داخل ازدحام رد شده و از تلفات احتمالی جلوگیری شد.

لازم به ذکر است که شب گذشته مدیریت و حراست مجتمع همراه با نمایندگان دولتی و امنیتی اقدام به برگزاری جلسه‌ای با نمایندگان کارگران نمودند و تلاش کردند که کارگران را وادار به اتمام اعتصاب نمایند اما کارگران بر تداوم اعتصاب تا تحقق خواسته‌های‌شان پافشاری کردند.

کارگران شرکت‌های پیمانکاری شاغل در مجتمع مس سونگون ورزقان خواستار عقد قراردادها، همسان‌سازی دستمزد و مزایا و طبقه‌بندی مشاغل هستند.

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.