خانه پرستار ایران: ۱۰۰ هزار پرستار بیکار در کشور داریم

استان‌وایر – دبیر کل خانه پرستار ایران می‌گوید ۱۰۰ هزار نیروی پرستار بیکار در کشور وجود دارد و در عین حال کمبود پرستار در بیمارستان‌های کشور بسیار محسوس است اما هیچ اقدامی برای جذب نیروی پرستار انجام نمی‌شود.

محمد شریفی مقدم، روز شنبه، ۱۳ آذر ۱۴۰۰، با اشاره به اینکه پرستاران بیشترین خدمات را به مردم در حوزه سلامت ارائه می‌دهند، گفت: «بر اساس استاندارد‌های حداقلی کشور باید به ازای هر هزار نفر، سه نیروی پرستار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مشغول به کار باشند که در حال حاضر این شاخص در حدود ۱/۶ است».

به گفته شریفی مقدم جمعیت پرستاران کشور باید بیش از دو برابر وضعیت موحود باشد تا به کف استاندارهای بین مللی رسید.

دبیر کل خانه پرستار ایران گفت که ظرفیت‌های دانشکده‌های پرستاری سه برابر یعنی ۳۰۰ درصد زیاد شده است و سالیانه ۱۲ هزار پرستار از دانشکده‌های سراسر کشور فارغ التحصیل می‌شوند.

پیش از از این در فروردین ماه ۱۴۰۰، «محمد میرزابیگی»، رییس کل سازمان نظام پرستاری گفته بود به صورت میانگین ماهیانه ۱۰۰ نفر در این حوزه مهاجرت می‌کنند.

براساس اعلام نظام پرستاری، ۱۴۰ هزار پرستار در بالین، ۶۰ هزار دانشجوی پرستاری از کارشناسی تا دکترا در دانشکده‌های پرستاری و هم‌چنین ۳۰ هزار پرستار نیز در بخش مراقبت‌های در منزل به صورت جامعه‌نگر مشغول به فعالیت هستند.

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.