معوقات مزدی کارگران شهرداری لوشان/ عدم پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان آذربایجان غربی

 

خبرگزاری هرانا – کارگران شهرداری لوشان از عدم پرداخت سه ماه حقوق معوقه و چندین ماه حق بیمه پرداخت نشده خود خبر دادند. بعلاوه بازنشستگان آذربایجان غربی می‌گویند که تاکنون پاداش پایان خدمت خود را دریافت نکرده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، حدود ۸۰ کارگر شهرداری لوشان واقع در استان گیلان، دست‌کم سه ماه معوقات مزدی پرداخت نشده دارند.

به گفته این کارگران، علیرغم اینکه از آغاز سال ۱۴۰۰ حدود ۹ ماه گذشته است، از شهریور ماه پرداخت دستمزد کارگران به تاخیر افتاده است.

این کارگران که در مجموعه شهرداری لوشان به صورت قراردادی مشغول به کار هستند، می‌گویند: پیش از این مطالباتمان ۵ ماه بود که اخیرا کارفرما دو ماه آن (تیر و مرداد) را به حساب کارگران واریز کرده است.

این کارگران با بیان اینکه حق بیمه آنها نیز ماه‌هاست که با مشکل پرداخت مواجه است ادامه دادند: در حال حاضر حدود ۱۷ نفر از همکاران در شرف بازنشستگی با شرایط مشاغل سخت و زیان‌آور هستند که به دلیل بدهی کارفرما به تامین اجتماعی، امکان بازنشستگی برایشان فراهم نیست. در عین حال تمام هزینه بازنشستگی سخت و زیان‌آور برعهده کارگران است.

کارگران شهرداری لوشان در ادامه گفتند: آخرین پولی که دریافت کرده‌ایم صبح امروز یکشنبه (۱۴ آذر ماه) بود که باقی مانده حقوق علی‌الحساب مرداد ماه به حساب کارگران واریز شد.

آنها در پایان خاطر نشان کردند: بالا رفتن هزینه‌های زندگی باتوجه به معوق ماندن دستمزدها شرایطی را به وجود آورده که اگر پرداختی‌ها با فاصله چندین ماهه اتفاق بیفتد شرایط معیشتی برای کارگران بسیار سخت‌تر خواهد شد.

عدم پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان آذربایجان غربی

به گزارش ایلنا، بازنشستگان آذربایجان غربی، از عدم پرداخت پاداش پایان خدمت خود خبر دادند.

این بازنشستگان می‌گویند: طی روزهای گذشته پاداش پایان خدمت در استان‌های مختلف پرداخت شده؛ در حالی که تا به امروز خبری از پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان در آذربایجان غربی نیست.

این بازنشستگان افزودند: امیدواریم تا پایان آذرماه، همه مطالبات مزدی ما پرداخت شود؛ مدتهاست که در انتظاریم و توقع داریم پرداخت‌ها بیش از این به تاخیر نیفتد.

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.