فقدان ایمنی کار؛ مرگ دو کارگر در شیراز

 

خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ۱۶ آذر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دو مقنی در شیراز جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، روز دوشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰، دو کارگر مقنی در بیرجند بر اثر استنشاق گازهای سمی و مسمومیت شدید، جان باختند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری شیراز با تایید این خبر گفت: بعد از اعلام خبری مبنی بر وقوع حادثه گازگرفتگی برای ۲ کارگر مقنی، در ساعت ۱۳ و ۱۶ دقیقه بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۸ و گروه های امداد و نجات و چاه نورد از ایستگاه‌های ۲۲ و ۱۲ به محل حادثه در شهرک گلستان اعزام شدند.

محمدهادی قانع گفت: این دو کارگر حدودا ۲۵ ساله و تبعه افغانستان در قسمت پارکینگ ساختمان مسکونی در حال حفر چاه بودند که به دلیل وجود گازهای سمی و استنشاق این گازها مسموم شده و در عمق ۱۰ متری چاه بی هوش می‌شوند.

او خاطرنشان کرد: آتش نشانان و نجاتگران با توجه به اینکه سریعا خود را به محل رساندند، بلافاصله عملیات خود را برای بیرون آوردن این دو کارگر آغاز و ابتدا گازهای سمی را از عمق چاه خارج کردند و سپس مشغول عملیات شدند.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز گفت: نیروهای آتش نشانی تیم تخصصی چاه نورد در یک عملیات دقیق و نفسگیر پس از ایمن سازی و مطمئن شدن از ریزش نکردن احتمالی چاه و نبود گازهای سمی، این دو کارگر چاهکن را به سرعت از چاه خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس دادند.

قانع ضمن ابراز تاسف اعلام کرد که هر ۲ کارگر مقنی، به دلیل تنفس گازهای سمی و مسمومیت شدید، جان باختند و پیکر آنان برای انجام اقدامات قانونی به عوامل انتظامی سپرده شد.

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.