آمار رسمی کرونا در ایران؛ ابراز نگرانی وزیر بهداشت از بازگشایی مدارس

چهارشنبه, 17ام آذر, 1400
اندازه قلم متن

رادیوفردا

بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت ایران از بازگشایی مدارس در ایران ابراز نگرانی کرده و گفته است که نگران افزایش کرونا است.

او روز چهارشنبه، ۱۷ آذرماه گفت که وزارت بهداشت در زمینه واکسیناسیون دانش‌آموزان نظر تخصصی خود را اعلام می‌کندُ اما در نهایت، ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم می‌گیرد.

به گفته او «زمانی که تجمع ایجاد می‌شود شیوع بیماری کرونا بیشتر می‌گردد به همین علت دانش آموزانی که واکسن نزدند می‌توانند به صورت غیر حضوری از کلاس‌ها استفاده کنند».
 
دولت ایران در حال برنامه‌ریزی برای بازگشت کامل دانش‌آموزان به مدارس است، در حالی که به گفته اعظم گودرزی، سرپرست دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش، تنها ۲۴ درصد دانش‌آموزان به طور کامل واکسینه شده‌اند.
 
با وجود نگرانی‌ والدین و انتقادهای گسترده از بازگشایی مدارس، علیرضا کمرئی، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش، ۱۴ آبان گفته بود که قرار است پایه‌های هفتم، هشتم، نهم و دوره ابتدایی نیز از ابتدای آذر به مدرسه بروند.
 
به گفته آقای کمرئی، شرط حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های درس «واکسیناسیون نیست» و آن‌چه در مدارس آموزش و پرورش برای مقابله با کرونا رعایت می‌شود، «فاصله‌گذاری و تهویه هوای کلاس‌ها» است.
 

گزارش‌های رسمی از ایران حاکی از جان‌ باختن ۹۰ نفر بر اثر ابتلا به کرونا و شناسایی ۳۳۰۹ بیمار جدید مبتلا به این ویروس طی ۲۴ ساعت گذشته است.

آن‌ طور که وزارت بهداشت اعلام کرده از میان بیماران تازه شناسایی‌شده، ۵۳۴ نفر بستری شدند.

با احتساب این آمار، مجموع بیماران کووید ۱۹ در ایران به ۶ میلیون و ۱۴۴ هزار و ۶۴۴ نفر و شمار قربانیان به ۱۳۰ هزار و ۴۴۶ نفر رسید.

آمار روزانه کرونا در ایران در حالی در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد که منابع مستقل، درستی آن را زیر سوال برده و به ویژه شمار واقعی قربانیان را دو تا سه برابر آمار رسمی می‌دانند.

در حال حاضر ۲ شهر در وضعیت قرمز، ۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۵۳ شهر در وضعیت زرد و ۶۸۴ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.