در پی ابتلا به کرونا؛ رضا خندان مهابادی به بیمارستان اعزام شد

 

خبرگزاری هرانا – رضا خندان مهابادی از اعضای کانون نویسندگان ایران روز سه‌شنبه ۳۰ آذرماه به دلیل حال نامناسب جسمی و شدت گرفتن علائم کرونا به بیمارستان منتقل شد. ابتلای بکتاش آبتین و رضا خندان مهابادی به این ویروس باعث بروز نگرانی در خصوص شیوع مجدد کرونا در زندان اوین و در خطر قرار گرفتن سایر زندانیان ساکن این بند شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۳۰ آذرماه ۱۴۰۰، رضا خندان مهابادی از اعضای کانون نویسندگان ایران به دلیل حال نامناسب جسمی بروز علائم کرونا و افزایش دمای بدن به ۳۹ درجه به بیمارستان منتقل شد.

ابتلای بکتاش آبتین و آقای مهابادی به ویروس کرونا خانواده سایر زندانیان را در خصوص شیوع مجدد این ویروس در زندان اوین نگران کرده است. آقای آبتین پیشتر در تاریخ ۱۵ آذرماه به دلیل بروز علائم کرونا از زندان اوین به بیمارستان منتقل شده و پس از بستری شدن او در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان، با مرخصی استعلاجی وی موافقت شد.

در تاریخ ۲ بهمن‌ماه ۹۷، رضا خندان مهابادی برای رسیدگی به پرونده‌ ای که در سال ۹۴ علیه او گشوده شده بود در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه حاضر شده و به دلیل افزایش قرار صادره از کفالت به وثیقه یک میلیارد تومانی و عدم توانایی در تامین آن بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. او در تاریخ ۶ بهمن‌ماه ۹۷ با تودیع قرار وثیقه یک میلیارد تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای خندان در تاریخ ۷ و ۸ اردیبهشت ماه ۹۸ برگزار شد. این نویسنده در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۹۸ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” به تحمل ۵ سال حبس محکوم شد. او روز شنبه ۵ مهرماه پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد.

رضا خندان پژوهشگر و منتقد ادبی، نویسندگی را در سال ۱۳۵۷ با انتشار کتاب «بچه‌های محل» آغاز کرد. آقای خندان در زمینه‌ نقد ادبی آثاری چون «از کوزه همان برون تراود که در اوست»، مجموعه هفت جلدی «داستان‌های محبوب من» و «دانه و پیمانه» (دو کتاب اخیر مشترک با علی‌اشرف درویشیان)، در زمینه‌ گردآوری و پژوهش «جنگ رازی» و مجموعه‌ ۱۹ جلدی «فرهنگ افسانه‌های مردم ایران» (مشترک با علی‌اشرف درویشیان) و در زمینه‌ داستان‌نویسی «بچه‌های محل» و «انفرادیه‌ها» را منتشر کرده است. وی از سال ۱۳۷۷ به عضویت کانون نویسندگان ایران در آمد و پنج دوره عضو هیئت دبیران آن نیز بوده است.

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.