دیدار مجید توکلی با مادرش و جشن در پلی تکنیک برای چهار روز آزادی او

tavakkoli-majid

مرکز دموکراسی برای ایران: مجید توکلی یکی از رهبران جنبش دانشجویی که از زمان اعتراضات سال هشتاد دو هشت در زندان به سر می برد برای نخستین بار مرخصی گرفته است.

تصاویری که آقای توکلی را در آغوش مادرش نشان می دهد به طور گسترده در فضای مجازی انتشار یافته و فعالان حوزه های سیاسی و مدنی و مردم از از این مرخصی استقبال کرده اند و از آن با تعبیر آزادی یاد کرده اند. این در حالی است که هنوز خبری مبنی بر ابدیل حکم مرخصی او به آزادی از زندان منتشر نشده است.

همچنین تصاویر منتشر شده در فیسبوک نشان می دهد که دانشجویان در دانشگاه پلی تکنیک ازادی چهر روزه مجید توکلی را با خواندن سرود یار دبستانی جشن گرفته اند.

آقای توکلی که در در زندان رجایی شهر محبوس بود، پس از چهار سال به مرخصی آمد.

به گزارش سایت کلمه،او با وثیقه ششصد میلیون تومانی به مرخصی چهار روزه آمده است.

این زندانی سیاسی در این سال ها در زندان رجایی شهر کرج دوران محکومیت خویش را، بدون هیچ گونه استفاده از مرخصی از ابتدای بازداشت، در تبعید می گذراند و حتی از حق دسترسی به تماس تلفنی نیز محروم بود.

مجید توکلی در این چهار سال مادر خود را ندیده بود و بخش زیادی از این سال ها حتی صدای وی را نشنیده بود. مادر وی پیش از این گفته بود از خانه خارج نمی شوم شاید مجید تماس بگیرد.

مجید توکلی، دانشجوی رشته مهندسی کشتی سازی وعضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در شانزده آذر هشتاد و هشت پس از سخنرانی در جمع دانشجویان این دانشگاه در مراسم سالگرد روز دانشجو، در حالیکه قصد خروج از درب دانشگاه را داشت، همراه با ضرب و شتم شدید ماموران امنیتی برای سومین بار بازداشت شد.

وی در دی ماه همان سال به اتهام “اجتماع و تبانی علیه نظام”، “تبلیغ علیه نظام”، “توهین به رهبری” و “توهین به ریاست جمهوری” در شعبه پانزده دادگاه انقلاب اسلامی به هشت سال حبس تعزیری، پنج سال محرومیت از فعالیت سیاسی و پنج سال ممنوعیت از خروج از کشور محکوم شد. او هم چنین در دادگاهی دیگر به ریاست قاضی مقیسه، به علت انتشار نامه از داخل زندان به مناسبت روز دانشجو، به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به شش ماه زندان دیگر محکوم شد.

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.