ادامه اعتراض‌های بازنشستگان؛ در تهران و چندین شهر ایران

بازنشستگان در تهران و چندین شهر ایران با برگزاری تجمع اعتراضی خواستار “دائمی شدن همسان‌سازی و افزایش مستمری‌ها” شدند. بازنشستگان در مقابل مجلس علیه قالیباف شعار دادند و در سنندج خواستار آزادی معلمان زندانی شدند.    

خبرگزاری کار “ایلنا” روز سه‌شنبه ۷ دی (۲۸ دسامبر) از تجمع اعتراضی بازنشستگان کشوری در مقابل مجلس در تهران خبر داد.

بازنشستگان از نمایندگان مجلس خواستند به وضعیت معیشتی آنان توجه شود و هرچه سریع‌تر لایحه‌ دائمی شدن همسان‌سازی را تصویب کنند.

دفاتر صندوق بازنشستگی و ساختمان‌های اداره آموزش و پرورش در چندین شهر ایران از جمله اهواز، ایلام، رشت، ساری، سنندج، اصفهان، همدان و اردبیل صحنه تجمع بازنشستگان بودند.

معترضان با شعارهایی چون “دستای ما خالیه، وضع شما عالیه” به وضعیت موجود اعتراض کردند.

در ویدیوهایی که در شبکه‌های اجتماعی یوتیوب و توییتر منتشر شده بازنشستگان در مقابل مجلس شعارهایی چون “قالیباف حیا کن، مجلس را رها کن”  سر دادند.

تجمع‌کنندگان خواستار اجرای طرح همسان‌سازی حقوق و افزایش دستمزد خود شدند. 

در چهارمحال بختیاری معترضان در مقابل صندوق بازنشستگی کشوری شعار “بازنشسته داد بزن، حقت را فریاد بزن” سر دادند.

بازنشستگان سنندجی: معلم زندانی آزاد باید گردد 

در تجمع اعتراضی بازنشستگان در شهر سنندج تجمع‌کنندگان به شرایط معلمان و فرهنگیان نیز اعتراض کردند و خواستار آزادی معلمان زندانی شدند. 

بازنشستگان در ساری شعار “وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه” سر دادند. 

تجمع اعتراضی بازنشستگان و مستمری‌بگیران، معلمان و کارگران با روی کارآمدن دولت سیزدهم به ریاست ابراهیم رئیسی افزایش پیدا کرده است.

دولت و مجلس برای حل و فصل مشکلات صنفی و کاهش فشارهای اقتصادی مردم چاره‌اندیشی نکرده‌اند. گرانی و تورم و پائین بودن سطح حقوق‌ها مردم را به خیابان‌ها کشانده است.

از: دویچه وله

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.