محمدحسین انصاری فر به دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان احضار شد

 

خبرگزاری هرانا –  محمدحسین انصاری فر، شهروند اهل بهبهان، با دریافت ابلاغیه ای از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان احضار شد. این شهروند که پیش از این از بابت جرائم عمومی در زندان بهبهان محبوس بود، علیرغم پایان دوران محکومیت پیشین و با وجود صدور قرار وثیقه، با گشایش این پرونده کماکان در زندان به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمدحسین انصاری فر، شهروند اهل بهبهان با دریافت ابلاغیه ای به شعبه ۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان احضار شد.

اتهام مطروحه علیه وی در این پرونده تبلیغ علیه نظام عنوان شده و بر اساس ابلاغیه دریافتی آقای انصاری فر باید ظرف ۵ روز آینده در این شعبه حاضر شود.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: دوران محکومیت پیشین آقای انصاری فر که مربوط به جرایم مرتبط با مواد مخدر بود به پایان رسیده است. در خصوص این پرونده نیز برای او قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی صادر شده با این حال از آزادی وی جلوگیری شده است.

ساعت ۳ بامداد روز دوشنبه ۲۱ تیرماه محمدحسین انصاری فر به همراه مهران قره باغی زندانی سیاسی از زندان بهبهان به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل شده بودند. انتقال آقای قره باغی به ظن فعالیت سیاسی در زندان بهبهان و انتقال محمدحسین انصاری فر به اتهام همکاری با مهران قره باغی صورت گرفته بود.

در نهایت این دو شهروند روز دوشنبه ۱۸ مردادماه ۱۴۰۰، از بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز به زندان بهبهان بازگردانده شدند.

 مهران قره باغی، زندانی سیاسی روز شنبه ۴ دی ماه، از زندان بهبهان به زندان اهواز منتقل شد. در تاریخ ۳۰ آذرماه امسال قرار نهایی بازپرسی این شهروند از بابت اتهامات “افساد فی الارض، تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه معاند نظام (منافقین)” توسط شعبه ۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان به ریاست قاضی سیدحامد طاهری نسب صادر شد.

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.