سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: ماشین اعدام را متوقف کنید!

شنبه, 4ام آبان, 1392
اندازه قلم متن

logosazemanha

هنوز چند روزی از انتشار آخرین گزارش احمد شهید نماینده ویژه حقوق بشر سازمان ملل در أمور ایران و سیاسی دانستن این گزارش توسط وزارت خارجه حکومت اسلامی نگذشته است که اجرای اعدامها در کشور فزونی یافته و فقط طی روز شنبه ۴ آبانماه ١٣ نفر اعدام شدند.

گزارش سازمانهای حقوق بشری حکایت از افزایش ٩ درصدی اعدامها در ایران از اکتبر سال پیش تا اکتبر ٢٠١٣ میلادی دارد. این اعدامها بخصوص طی ماههای پس از روی کار آمدن دولت جدید اوج گرفته است. گزارش ها از اعدام حدود ١۵٠ نفر طی ۴ ماه گذشته خبر می دهند.

به نظر می رسد درگیری جناح های قدرت در ایران بخصوص پس از روی کار آمدن دولت روحانی و احتمال تنش زدایی با غرب تشدید شده و مخالفان این روند به دنبال ایجاد بحران های حقوق بشری با جهان بر آمده اند. بحرانی که هزینه آن با خون اعدام شدگان پرداخت می شود.

در حالیکه آخرین گزارش احمد شهید به مجمع عمومی سازمان ملل متحد حکایت از ادامه روند نقض حقوق بشر در ایران و نگرانی جدی نهادهای ناظر از عدم بهبود این شرایط دارد و هر روز تعدادی از شهروندان به دلایل یا بهانه های گوناگون اعدام می شوند، مشخص نیست که به رسمیت نشناختن احمد شهید و سیاسی دانستن گزارش های وی درباره ایران از سوی دولت ایران چه معنایی دارد؟

طبق گزارش نهادهای حقوق بشری حکومت إسلامی ایران تاکنون فقط به ٨ نامه از مجموع ٢٨ نامه إرسالی پاسخ داده و تمامی درخواست های بازدید از زندانهای ایران را بی پاسخ گذارده است. بر اساس همین گزارش ها، سن، جنس، نام و دلیل اعدام بخشی از اعدام شدگان در ایران اعلام نمی شود و آمارهای دقیق اعدامی ها در این کشور هم دقیقا مشخص نیست.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج کشور ضمن محکوم نمودن شدید نقض فاحش حقوق بشر و اعلام انزجار از موج اعدام های گسترده در ایران، از تمامی هموطنان آزادیخواه، نهادهای مدنی و سازمانهای بین المللی می خواهد که در برابر این شرایط دردناک سکوت نکنند و اعتراض خود را در برابر این جنایات هولناک به هر شکل ممکن اعلام نمایند.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
۴ آبان ۱۳۹۲ برابر ۲۶ اکتبر ۲۰۱۳
info@iranazad.info
http://www.iranazad.info


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.