رئیس پلیس در واکنش به خبر «وجود ۲۶ هزار نقطه ناایمن در پایتخت»: هیچ نقطه ناامنی نداریم

یکشنبه, 26ام دی, 1400
اندازه قلم متن

عکس دوربین مداربسته در تهران از سرقت گوشی همراه از یک شهروند

عکس دوربین مداربسته در تهران از سرقت گوشی همراه از یک شهروند

رئیس پلیس تهران در واکنش به اعلام خبر «وحود ۲۶ هزار نقطه ناایمن در پایتخت» از سوی یک عضو شورای شهر، ضمن تکذیب این خبر گفته است که «هیچ نقطه ناامنی در تهران وجود ندارد».

به گزارش رسانه‌های ایران زهرا شمس‌احسان، رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران، ۱۴ دی در جلسه این شورا به شهرداری تذکر داده بود که بر اساس گزارش‌های پیام‌گیر تلفنی ۱۳۷ (مرکز سامانه مدیریت شهری) «از آذر ۹۹ تا آذر ۱۴۰۰ بیش از ۲۶ هزار نقطه ناایمن توسط شهروندان گزارش شده است».

خانم شمس‌احسان در ادامه هم‌چنین با استناد به نظرسنجی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در سال ۹۸ گفته بود که: «تأمین امنیت روانی در فضاهای عمومی یکی از دغدغه‌های شهروندان بوده» و «۴۴ درصد افراد» گفته‌اند «در زمان تاریکی هوا در تردد شهری با احساس ترس و عدم امنیت روبه‌رو هستند».

در همین رابطه مریم اردبیلی، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران هم ۱۸ دی در یک نشست خبری، بدون اشاره به مستندات، از وجود ۲ هزار نقطه ناایمن به خصوص در مورد بانوان در پایتخت خبر داده و گفته بود تا «رسیدن به مرحله‌ای که زنان احساس امنیت، شادی و غیره داشته باشند، فاصله زیادی داریم».

در واکنش به این اظهارات، حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران روز شنبه، ۲۵ دی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا وجود نقاط ناامن اعلام‌شده از سوی شورای شهر را رد و عضو شورای شهر را به «تشویش اذهان» متهم کرد.

آقای رحیمی در ادامه با ادعای «تسلط بر جغرافیای جرم» در تهران گفت که «وقوع جرائم در یک جامعه ۱۳ الی ۱۴ میلیونی طبیعی و در همه دنیا به این صورت است.»

تکذیب وجود نقاط ناایمن در تهران از سوی رئیس پلیس پایتخت در حالی مطرح می‌شود که بنا بر اعلام برخی دیگر از مقامات پلیس، آمار بزه به‌ویژه دزدی و کیف‌قاپی در سال‌های اخیر و در پی فشارهای اقتصادی ناشی از نوسانات قیمت ارز، افزایش چند برابری قیمت کالاها و بالا رفتن نرخ بیکاری افزایش یافته است.

از جمله جلیل موقوفه‌ای، رئیس پلیس پیشگیری تهران اواسط آذر امسال با اشاره به «بالا بودن قیمت‌های تلفن‌های همراه» و «کاهش سن سارقان به زیر ۱۸ سال» به شهروندان توصیه کرده بود که اگر دچار کیف‌قاپی شدند، «برای حفظ جان‌شان به هیچ عنوان مقاومت نکنند».

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.