۲۰ تن دیگر قربانی کرونا شدند/ شناسایی ۳۱۶۳ بیمار جدید، کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا: ۴۰ درصد موارد ابتلا به کرونا در کشور سویه اومیکرون است

دوشنبه, 27ام دی, 1400
اندازه قلم متن

یک هزار و ۳۱۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت گذشته ۳هزار و ۱۶۳ بیمار کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۲۰ بیمار نیز جان خود را به دلیل این بیماری از دست دادند.

به گزارش ایسنا، از دیروز تا امروز ۲۷ دی ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۱۶۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۳۳۸ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۲۲۴ هزار و ۱۹۶ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۲ هزار و ۹۵ نفر رسید.

*****

کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا: ۴۰ درصد موارد ابتلا به کرونا در کشور سویه اومیکرون است

مسعود یونسیان، دبیر اپیدمیولوژی و پژوهش کمیته علمی کشوری مقابله با کووید۱۹: در حال حاضر بیش از ۴۰ درصد از موارد ابتلا به کرونا در کشور از نوع سویه اومیکرون است. در صورت ادامه این شرایط، هفته آینده اومیکرون به ویروس غالب در کشور بدل می‌شود.

مسعود یونسیان در ادامه افزود: موارد ابتلا به سویه اومیکرون طی چهار هفته گذشته، تقریبا هفته‌ای ۱۰ درصد افزایش یافته است.چهار هفته پیش ۸ درصد موارد ابتلا اومیکرون بود، سه هفته پیش ۱۸ درصد، دو هفته پیش ۳۳ درصد و هفته اخیر هم ۴۳ درصد موارد ابتلا را شامل می‌شده است.

دبیر اپیدمیولوژی و پژوهش کمیته علمی کشوری مقابله با کووید۱۹ با ارائه این آمار گفت: به نظر می‌رسد که سیگنالی برای موج ششم دریافت کرده‌ایم.

یونسیان با اشاره به کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی هم از نظر ماسک و هم از نظر حضور در اجتماعات بسیار پایین آمده است. از طرفی نه دولت اعمال محدودیت را تشدید کرده و نه مردم همراهی کرده‌اند. وقتی دولت سخت‌گیری ندارد، مردم هم همراهی نمی‌کنند.

او همچنین با انتقاد از برخی گفته‌های نادرست درباره سویه اومیکرون گفت: نباید فریب ادعاهایی نظیر اینکه اومیکرون پایان کروناست را خورد. در حالی که اینطور نیست. هنوز میلیون ها نفر در دنیا واکسن تزریق نکردند و احتمال جهش‌های دیگری هم وجود دارد که ممکن است شدید باشند.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.