لکه‌های نفتی در آب‌های هرمزگان؛ خط لوله پالایشگاه نفت ستاره شکسته است

جمعه, 1ام بهمن, 1400
اندازه قلم متن

استان‌وایر- مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان منشا لکه‌های نفتی دیده شده در آب‌های خلیج فارس و بوی نامطبوع منتشر شده  در بندرعباس، بندرخمیر و قشم را شکسته شدن خط لوله انتقال خوراک پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس و نشر میعانات گازی اعلام کرد.

حبیب مسیحی تازیانی در گفتگو با خبرگزاری ایسنا تایید کرده است که انتشار بوی نامطبوع به دلیل ایجاد حادثه و نشر میعانات گازی از خط لوله انتقال خوراک شرکت نفت ستاره خلیج فارس در فاصله ۴۳ کیلومتری شهر بندرعباس و شش کیلومتری روستای دمیلو در بستر رودخانه کل بوده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان گفته است بارندگی‌های اخیر در این استان موجب شده است که حجم زیادی سیلاب وارد رودخانه شده و به خط انتقال لوله آسیب وارد کرده است.

به گفته حبیب مسیحی کارشناسان برای حل مشکل اقدام کرده‌اند و گشت دریایی نیز از محل ورود سیلاب به دریا اعزام شده است.

او تایید کرده است که در گشت دریایی لکه‌های نفتی هم در دریا مشاهده شد و برای پاکسازی  آن با اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان هماهنگی‌های لازم انجام خواهد شد.

محمدعلی دادور، مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس نیز شکستگی خط انتقال میعانات گازی این شرکت را تایید کرده و گفته است خروج گاز از محل شکستگی برای ساکنان عوارضی همچون سردرد به همراه خواهد داشت.

دادور افزود که شکستگی لوله پالایشگاه به دلیل حجم غیر قابل انتظار سیلاب ناشی از بارندگی بود و در حال حاضر خروج میعانات گازی از محلی شکستگی لوله متوقف شده و به‌زودی عملیات ترمیم آغاز می‌شود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.