نماینده مجلس: در ایرانشهر، مردم برای خرید نان باید پارتی داشته باشند

جمعه, 8ام بهمن, 1400
اندازه قلم متن
 

رادیو فردا

عبدالناصر درخشان، نماینده ایرانشهر و سرباز در مجلس، روز جمعه، ۸ بهمن در مصاحبه با پایگاه خبری شفقنا درباره آخرین وضعیت نان در ایرانشهر گفت که مردم برای خرید نان در این شهرستان باید «پارتی» داشته باشند.

آقای درخشان در ادامه دلیل بحران نان در ایرانشهر را «افزایش هزینه حمل و نقل» اعلام کرد و گفت که به این دلیل شرکت‌های حمل و نقل از آوردن آرد به این شهرستان امتناع می‌کنند.

او همچنین «عدم مدیریت در مجموعه‌های محلی و منطقه‌ای» را «مزید بر علت» اعلام کرده و از دولت خواست تا به «حداقل خوراک» مردم این منطقه «توجه جدی‌تری»‌ داشته باشد.

افزایش چندبرابری قیمت نان و ایجاد صف‌های طولانی در پی کمبود و نبود آرد در چندین شهر ایران هر از چند گاه خبرساز می‌شود.

اواخر ماه دی نیز خبرگزاری‌های ایران از بحران آرد و نان در سنندج و تعطیلی موقت برخی از نانوایی‌های این شهر خبر داده بودند.

بر اساس گزارش‌ها نانوایان سنندج برای این که نان در دسترس همه قرار گیرد، مجبور به جیره‌بندی آن در فروش شده بودند و برخی شهروندان گفته بودند که پس از چند ساعت ایستادن در صف، نان به آن‌ها نرسیده است.

با این که شماری از نانوایان سنندج از ناهماهنگی‌ در انتقال به‌موقع آرد در دوره‌های مشخصی از ماه انتقاد کرده بودند، برخی مسئولان و رسانه‌ها برف و یخبندان اخیر را دلیل بحران کمبود آرد در مناطق غربی کشور اعلام کردند.

تشدید بحران نان در ایران در حالی اتفاق می‌افتد که با توجه به مشکلات اقتصادی و عدم توانایی بسیاری از خانواده‌ها برای تامین سایر منابع غذایی مانند برنج و گوشت، نان در حال حاضر به قوت غالب بیشتر مردم تبدیل شده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.