در پی نبود نظارت مناسب؛ درگیری خونین در زندان رجایی شهر کرج

جمعه, 8ام بهمن, 1400
اندازه قلم متن

 

خبرگزاری هرانا – روز پنج‌شنبه ۷ بهمن‌ماه در پی درگیری در بند ۶ زندان رجایی شهر کرج، چندین نفر مجروح شده و یک زندانی به دلیل وخامت حال به بیمارستان منتقل شده است. علیرغم اینکه ورود چاقو و سایر ابزاری که به عنوان سلاح سرد قابل استفاده باشد به زندان ممنوع است، عدم نظارت و گاها زد و بند مسئولان با برخی زندانیان تحت امر آنان، موجبات خرید و فروش و استفاده از سلاح سرد را در زندان فراهم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه ۷ بهمن‌ماه ۱۴۰۰، در پی درگیری در بند ۶ زندان رجایی شهر کرج، چندین نفر مجروح شدند.

یک زندانی نیز به دلیل وخامت حال به بیمارستان خارج از زندان منتقل شده است. علیرغم اینکه ورود چاقو و سایر ابزاری که به عنوان سلاح سرد قابل استفاده باشد به زندان ممنوع است، عدم نظارت و گاها زد و بند مسئولان با زندانیان تحت امر آنان، موجبات خرید و فروش و استفاده از سلاح سرد را در زندان فراهم می‌کند.

همچنین بر اساس قوانین داخلی زندان، ساخت و نگهداری سلاح در زندان جرم تلقی شده و مسئولان زندان موظف به بازرسی بر اساس آئین نامه و اطمینان از عدم وجود این قبیل لوازم خطرناک هستند. با این وجود عدم رعایت قانون موجب بروز چنین درگیری‌ها و به خطر افتادن جان زندانیان می‌شود.

این امر در حالی است که عدم رعایت اصل تفکیک جرائم و نگهداری زندانیان با جرائم مختلف در کنار یکدیگر موجب بروز درگیری بین زندانیان شده و در بسیاری موارد نیز جراحات شدید و مرگ زندانیان را در پی داشته است. در بسیاری از زندان های کشور شماری از زندانیان سیاسی و عقیدتی نیز بر خلاف اصل تفکیک جرائم در میان زندانیان متهم به جرایم خشن نگهداری می‌شوند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.