اعتصاب غذای یک زندانی سیاسی زن در ارومیه

 

استان‌وایر- گلاله مرادی، شهروند اهل بازداشت شده اهل پیرانشهر که از ۱۰ ماه پیش در بازداشت موقت به سر می‌برد در اعتراض به وضعیت خود دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش شبکه حقوق بشرکردستان، این شهروند در روز ۲۵ بهمن ماه با تحویل نامه اعلام اعتصاب غذا به مسئولین زندان ارومیه، اعتصاب نامحدود خود را آغاز کرده است.

خانم مرادی در روز شنبه ٢٨ فروردین امسال به همراه دو فرزندش به نام‌های «متین بزازی» ١۴ ساله و «طاهر بزازی» ۲۱ ساله بازداشت شد.

این سه شهروند پس از کشته شدن یک عضو سپاه پاسداران پیرانشهر به نام عثمان حاجی حسینی بازداشت شده و فرزندان خانم  مرادی پس از مدتی بازجویی آزاد شدند.

وبسایت هه‌نگاو درباره دلیل بازداشت گلاله مرادی نوشته است که وی به همکاری با یکی از احزاب کُرد مخالف حکومت ایران و همچنین شرکت در قتل عثمان حاجی حسینی متهم شده است.

هه‌نگاو پیش از این فایل صوتی از خانم مرادی منتشر کرده بود که وی در آن می‌گوید بارها توسط نیروهای اداره اطلاعات تهدید شده‌ که اگر به آنچه آن‌ها می‌خواهند اعتراف نکند فرزندانش را در مقابل چشم او مورد آزار قرار خواهند داد.

دستگاه قضایی ایران در ۱۰ ماه گذشته از رسیدگی به پرونده گلاله مرادی خودداری کرده و او کماکان با قرار بازداشت موقت در زندان به سر می‌برد.

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.