فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۸ کارگر در شهرهای مختلف

پنجشنبه, 5ام اسفند, 1400
اندازه قلم متن

 

 

خبرگزاری هرانا – طی دو روز اخیر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۸ کارگر در شهرهای قشم، جوانرود، زنجان و کامیاران دچار حادثه شدند. طی این حوادث سه کارگر جان خود را از دست دادند و ۵ کارگر نیز دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تابناک، امروز پنج‌شنبه ۵ اسفندماه ۱۴۰۰، رئیس اورژانس قشم از مصدومیت ۵ کارگر در پی وقوع آتش سوزی در یک کارگاه لنج سازی واقع در روستایی از توابع بخش مرکزی این شهرستان خبر داد.

امیدرضا اولادحسین در این خصوص عنوان کرد: مصدومیت این کارگران در ساعت ۹ صبح امروز و بر اثر بخار چسب مورد استفاده در کارگاه لنج سازی و اتصال برق فن و نهایتا فقوع آتش سوزی در محل کار آنها صورت گرفته است.

اولادحسین با بیان اینکه کارگران مصدوم شده به بیمارستان “پیامبراعظم” منتقل شده اند، خاطرنشان کرد: ۲ تن از کارگران دارای سوختگی درجه ۳ بالای ۷۰ درصد هستند.

وی ادامه داد: یکی از کارگران به دلیل مسدود شدن راه تنفسی، اینتوبه شده و در وضعیت بغرنج‌تری نسبت به سایر کارگران قرار دارد.

سرپرست اورژانس شهرستان قشم با بیان داشت: برای انتقال کارگران مصدوم شده، ابتدا درخواست بالگرد شد که با توجه به وضعیت تثبیت شده بیماران در نهایت با آمبولانس دریایی راهی بندرعباس شدند.

او در پایان گفت: دو کارگر ۲۹ ساله این حادثه با سوختگی ۴ و ۹ درصد در بیمارستان قشم مداوا و ترخیص شدند.

مرگ سه کارگر در جوانرود، زنجان و کامیاران

به گزارش کردپا، امروز پنج‌شنبه ۵ اسفندماه ۱۴۰۰، یک کارگر در شهرستان جوانرود طی حادثه ای در حین کار جان باخت.

این کارگر که هویت وی بهمن (حیدر) یعقوبی اهل شهرستان جوانرود عنوان شده، بر اثر سقوط از ساختمانی سه طبقه واقع در “محله بیمارستان” این شهرستان جان خود را از دست داده است.

افزون بر این، روز چهارشنبه ۴ اسفندماه ۱۴۰۰، دو کارگر در شهرهای زنجان و کامیاران طی حوادثی جداگانه در حین کار جان خود را از دست دادند.

هویت این کارگران عبدالله روحی، اهل شهرستان مریوان و همچنین امید رحمانی، ٢٢ ساله، فرزند ناصر، اهل روستای “لون سادات” از توابع کامیاران عنوان شده است.

بنابر این گزارش، آقای روحی بر اثر سقوط از ارتفاع و امید رحمانی طی حادثه برق گرفتگی وفات یافته اند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.