انتقال به بیمارستان؛ وضعیت نامناسب عباس واحدیان شاهرودی در بازداشت

دوشنبه, 9ام اسفند, 1400
اندازه قلم متن


va

 

خبرگزاری هرانا – عباس واحدیان شاهرودی، نویسنده، معلم و فعال مدنی، شب شنبه ۷ اسفندماه، به دلیل وضعیت نامناسب جسمی به بیمارستان امام رضا مشهد منتقل و صبح امروز توسط نیروهای امنیتی و بدون توجه به توصیه پزشکان به بازداشتگاه بازگردانده شد. آقای واحدیان ۶ ماه گذشته را در یکی از سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اطلاعات مشهد به سر برده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شب شنبه ۷ اسفند ۱۴۰۰، عباس واحدیان شاهرودی، نویسنده، معلم و فعال مدنی، از بازداشتگاه اداره اطلاعات به بیمارستان امام رضا مشهد منتقل شد.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده آقای واحدیان، انتقال وی به دنبال حال نامناسب جسمی و با علائم مسمومیت، تنگی نفس و ضربان قلب پایین به صورت نیمه هوشیار صورت گرفته و صبح امروز بدون توجه به دستور پزشکان مبنی بر نیاز به رسیدگی پزشکی توسط نیروهای امنیتی با حال نامساعد از زندان خارج شد.

به گفته این منبع مطلع، در زمان حضور در بیمارستان نیز اجازه ملاقات توسط ماموران و حراست بیمارستان به خانواده آقای واحدیان داده نشده و اقای واحدیان پس از خروج از بیمارستان تماسی با خانواده خود  نداشته. این موضوع باعث افزایش نگرانی در خصوص وضعیت وی شده است.

پیشتر هرانا در گزاشی از شرایط نامساعد جسمانی این فعال مدنی در یکی از سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات مشهد خبر داده بود.

علیرغم اینکه او در دو پرونده جداگانه توسط شعبه های ۴ و ۳ دادگاه انقلاب مشهد به ترتیب به ۱۰ و ۱۱ سال حبس محکوم شده، از زمان بازداشت تاکنون در یکی از سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات مشهد نگهداری شده است.

ظهر روز چهارشنبه ۱۰ شهریورماه عباس واحدیان شاهرودی، توسط ماموران اداره اطلاعات در شهرستان رضوانشهر بازداشت شد.

همزمان منزل دختر آقای واحدیان در مشهد توسط نیروهای امنیتی مورد بازرسی قرار گرفته و برخی از وسایل شخصی آنها از جمله مدارک و لوازم الکترونیک ضبط شده است. به گفته یک منبع نزدیک به خانواده واحدیان، تلاش هنگامه واحدیان، جهت بازپس‌گیری لوازم ضبط شده تاکنون بی‌نتیجه مانده است.

آقای واحدیان پیش از این نیز به دلیل فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. وی در تاریخ ۱۹ مهرماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی مشهد بازداشت شد. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای واحدیان در تاریخ ۳۰ آبان ۹۷ در شعبه ۹۰۳ دادگاه انقلاب مشهد برگزار و نهایتا در تاریخ ۹ دیماه ۹۷ با تودیع قرار وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شد.

وی در تاریخ ۲۷ مرداد ۹۸ در خصوص نامه‌ای که با امضای ۱۴ تن از کنشگران مدنی مبنی بر استعفای آیت الله خامنه‌ای منتشر شده بود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. او مدتی بعد نهایتا با پایان مراحل بازجویی به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد. آقای واحدیان نهایتا در تاریخ ۲۹ تیرماه ۹۹ با تودیع قرار وثیقه به صورت مشروط از زندان وکیل آباد مشهد آزاد شده بود.

کتاب “بازگشت چنگیز خان مغول” از جمله آثار منتشر شده عباس واحدیان شاهرودی است که توسط انتشارات خاتم در مشهد منتشر شده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.