آزادی بازداشت شدگان تجمع فعالان صنفی معلمان در رودسر

خبرگزاری هرانا – محمود بهشتی لنگرودی، محمود صدیقی پور، حسن نظریان، امیرحسین آقاجان پور، مسعود فرهیخته و بهرام بخشی پور فعالین صنفی معلمان، آزاد شدند. این شهروندان امروز در جریان برگزاری تجمعی در حمایت از عزیز قاسم زاده در رودسر، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، امروز شنبه ۲۱ اسفندماه ۱۴۰۰، فعالین صنفی معلمان در رودسر بدون اخذ تعهد و سپردن وثیقه آزاد شدند.

صبح امروز شماری از فعالین صنفی معلمان در حمایت از عزیز قاسم زاده، فعال صنفی فرهنگیان گیلان دست به تجمع اعتراضی زدند که در جریان این اجتماع محمود بهشتی لنگرودی، محمود صدیقی پور، حسن نظریان، امیرحسین آقاجان پور، مسعود فرهیخته و بهرام بخشی پور، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

همچنین محمد حبیبی سخنگوی کانون صنفی معلمان در صفحه شخصی خود نوشت: فریبا مقدم و یک معلم زن دیگر به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و در بیمارستان بستری شدند.

تجمع این شهروندان همزمان با برگزاری جلسه دادگاه عزیز قاسم زاده، در دادگاه کیفری ۲ شهرستان رودسر برگزار شده بود. همچنین در حالی که عزیز قاسم زاده به همراه خانواده خود راهی دادگاه بود، نیروهای امنیتی مانع همراهی اعضای خانواده شده و تلفن همراه برادر آقای قاسم زاده را ضبط کردند. گفته میشود که یکی از اعضای خانواده عزیز قاسم زاده نیز توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

عزیز قاسم زاده، عضو هیئت مدیره و سخنگوی کانون صنفی فرهنگیان گیلان در تاریخ ۴ مهر امسال، توسط نیروهای امنیتی در منزل پدری خود بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات شهرستان رودسر منتقل شد. وی نهایتا با اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان رودسر منتقل شده بود. ماموران در حین بازداشت اقدام به بازرسی منزل کرده و شماری از لوازم شخصی وی را ضبط کرده و با خود برده بودند. آقای قاسم زاده که در طول مدت بازداشت از حق دسترسی به وکیل، تماس تلفنی و ملاقات محروم بود، در تاریخ  ۱۹ مهر سال جاری با تودیع قرار وثیقه از زندان رودسر آزاد شد.

آقای قاسم زاده پیشتر با دریافت ابلاغیه ای به دادگاه کیفری رودسر احضار شد. در این احضاریه از آقای قاسم زاده خواسته بود که جهت رسیدگی به اتهامات نشر اکاذیب و تبلیغ علیه نظام در تاریخ ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ در شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری ۲ شهرستان رودسر مراجعه کند.

کیفرخواست عزیز قاسم زاده مورخ ۲۱ آذر ، صادر و پرونده وی به دادگاه ارجاع شده بود. این در حالی است که پیش از این آقای قاسم زاده با دریافت احضاریه ای به شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب رودسر احضار شده بود. آبان ماه امسال به دلیل غیبت بازپرس، جلسه آخرین دفاع وی به تاریخ ۲۰ بهمن ماه به تعویق افتاده بود.

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.