محکومیت امین و آرمان انصاری فر به حبس و ممنوعیت خروج از کشور

خبرگزاری هرانا – امین و آرمان انصاری فر، پدر و برادر فرزاد انصاری فر جانباخته اعتراضات آبان ۹۸ توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب بندر ماهشهر هرکدام به ۳ ماه حبس و ۵ سال محرومیت خروج از کشور محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امین و آرمان انصاری فر، پدر و برادر فرزاد انصاری فر جانباخته اعتراضات آبان ۹۸ توسط دادگاه انقلاب بندر ماهشهر به حبس و ممنوعیت خروج از کشور محکوم شدند.

براساس این حکم که توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب بندر ماهشهر به ریاست قاضی سیدمهران مهمان نواز صادر و ابلاغ شده است، این شهروندان هرکدام از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به ۳ ماه حبس و ۵ سال محرومیت خروج از کشور محکوم شدند.

در تاریخ ۲۳ اسفندماه ۱۴۰۰ جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آنان به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور فرشته تابانیان، وکیل مدافع آنان برگزار شد. این شهروندان دو روز پس از برگزاری دادگاه با تودیع قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

در تاریخ۳۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۰، امین انصاری فر در پی مراجعه به دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان بازداشت و به زندان این شهرستان منتقل شد. همچنین آرمان انصاری فر روز یکشنبه ۱ اسفندماه ۱۴۰۰، توسط ماموران اداره اطلاعات در منزل خود بازداشت و نخست به بازداشتگاه این نهاد امنیتی و نهایتا به زندان بهبهان منتقل شده بود. به گفته یک منبع مطلع اتهام آرمان انصاری فر “تبلیغ علیه نظام” عنوان شده و این شهروندان تاکنون از حق ملاقات با خانواده محروم بودند. پیشتر کیفرخواست آنان از سوی شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهبهان به ریاست قاضی کاظم طیب به دادگاه انقلاب بندماهشهر ارجاع داده شده بود.

امین انصاری فر پیشتر طی ابلاغیه ای جهت دفاع از خود در خصوص اتهامات انتسابی به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهبهان به ریاست قاضی کاظم طیب احضار شده بود. اتهام مطروحه علیه وی “تبلیغ به نفع گروه ها یا سازمان های مخالف نظام جمهوری اسلامی” عنوان شده است.

بعلاوه آرمان انصاری فر در تاریخ ۲۳ آذرماه سال گذشته طی ابلاغیه ای به شعبه چهارم بازپرسی دادسرای بهبهان احضار شده بود.

در جریان اعتراضات آبان ۹۸ در بهبهان تعدادی از شهروندان ساکن این شهر ازجمله مهرداد دشتی نیا، محمود دشتی نیا، فرزاد انصاری فر، محمدحسین قنواتی، احسان عبدالله نژاد و محمد حشم دار با شلیک گلوله نیروهای امنیتی جان خود را از دست دادند. هرانا همچنین در تاریخ ۱ آبان‌ماه ۹۹ از صدور حکم ۱۰۹ سال حبس و ۲۵۹۰ ضربه شلاق برای ۳۶ تن از بازداشت شدگان اعتراضات آبان در بهبهان توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو شهرستان بهبهان خبر داد.

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.