برگزاری ۱۲ تجمع اعتراضی توسط مردم

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۲۸ فروردین، جمعی از کارکنان بخش‌های مختلف اداره آب و فاضلاب بهبهان برای دومین روز متوالی در محوطه این اداره، گروهی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز در مقابل ساختمان استانداری خوزستان، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای اهواز، بجنورد، ایلام، رشت، اردبیل، اراک، مشهد و کرمانشاه در مقابل اداره کل تأمین اجتماعی استان خود، جمعی از شهروندان معترض به بی آبی و انتقال آب استان چهارمحال و بختیاری در یکی از خیابان های شهرکرد و گروهی از کارگران خطوط ابنیه فنی زنجان در محل کار خود در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۱، کارکنان بخش‌های مختلف اداره آب و فاضلاب بهبهان، برای دومین روز متوالی در محوطه این اداره دست به تجمع زدند.

تجمع این کارگران در اعتراض به عدم دریافت دو ماه حقوق معوقه و عدم دریافت عیدی سال جدید صورت گرفته است.

به گفته کارگران: شکوریان رئیس اداره پس از حضور در تجمع گفت که شاید مرداد ماه بتوانم دو ماه از دستمزدهای معوقه تان را بپردازم!

 

تجمع کارگران گروه ملی فولاد اهواز

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۱، جمعی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود، در مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کردند.

کارگران معترض اعم مطالبات خود را افزایش میزان دستمزد، تامین مواد اولیه و تجهیزات و پرداخت حق بدی آب و هوا عنوان کردند.

تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای مختلف

به گزارش خبرگزاری هرانا، امروز یکشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۱، شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی در شهرهای اهواز، بجنورد، ایلام، رشت، اردبیل، اراک، مشهد و کرمانشاه در مقابل اداره کل تأمین اجتماعی استان خود دست به تجمع زدند.

بازنشستگان تأمین اجتماعی بخشی از مطالبات خود را افزایش و همسان‌سازی کامل حقوق‌ها عنوان کردند.

تجمع شهروندان در شهرکرد

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۱، جمعی از شهروندان استان چهارمحال و بختیاری در اعتراض به بی‌آبی و طرح‌های انتقال آب، در شهرکرد دست به تجمع و راهپیمایی زدند.

شهروندان معترض با در دست داشتن پلاکاردهایی که روی آن نوشته شده بود “مرگ بر مافیا” و “ننگ بر مدیر بی‌کفایت” به عدم مدیریت صحیح منابع آبی در این استان اعتراض کردند.

 

 

 

تجمع کارگران خطوط ابنیه فنی زنجان

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۱، کارگران خطوط ابنیه فنی زنجان در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت مطالبات معوقه مزدی و بن ماه رمضان خود دست به تجمع زدند.

کارگران با بیان اینکه ۲۸ روز از آغاز سال می‌گذرد و کارگران ابنیه فنی زنجان که در ناحیه ریلی شمال غرب واقع شده، هنوز حقوق اسفند سال گذشته (۱۴۰۰) خود را دریافت نکرده‌اند، افزودند: با بی‌توجهی مسئولان به مطالبات کارگران درنهایت تصمیم گرفتیم در چارچوب قانون اعتراض کنیم.

آن‌ها با بیان اینکه کارگران ابنیه فنی همواره مطالبات مزدی و سایر مزایای قانونی خود را با تاخیر دریافت می‌کنند، اظهار داشتند: در حال حاضر شمار زیادی از کارگران به دلیل دریافت نکردن به موقع حقوق در وضعیت معیشتی خوبی به سر نمی‌برند.

طبق اظهارات آنها، جدا از حقوق اسفند؛ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بن ماه رمضان طبق بخشانه مدیریت راه‌آهن به کارگران این ناحیه ریلی هنوز داده نشده است.

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.