یک خرس در نمین اردبیل بر اثر ضرب و جرح کشته شد

رادیو فردا

بنابر گزارش‌ها، گروهی از اهالی روستای کنازق شهرستان نمین استان اردبیل پس از تعقیب و گریز یک قلاده خرس «برای مهار» این خرس، باعث شکستگی استخوان پا و لگن و آسیب ستون فقرات این جاندار شده و مرگ او را رقم زدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن قاسم‌پور، مدیرکل محیط زیست استان اردبیل، اعلام کرده است که در پی اعلام حضور یک قلاده خرس قهوه‌ای در روستای کنازق شهرستان نمین در روز جمعه، دوم اردیبهشت مأمورین یگان حفاظت محیط زیست به این منطقه رفته‌اند، اما پیش از آن اهالی روستا با «روش‌ها و رفتارهای نامناسب» آسیب‌های جدی به او وارد کرده بودند.

به گفته آقای قاسم‌پور، این خرس پس از بیهوشی با اسلحه به کلینیک حیات وحش منتقل شده، اما به دلیل شدت جراحات در ناحیه ستون فقرات و خونریزی داخلی جان باخته‌ است.

در همین حال خبرگزاری صدا و سیما از حمله یک قلاده خرس قهوه‌ای به یک شهروند در مناطق حفاظت‌شده شهرستان کهگیلویه و بویراحمد در عصر روز یک‌شنبه، چهارم اردیبهشت خبر داده است.

سرپرست حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد وضع عمومی این شهروند را «خوب» گزارش کرده و از مردم منطقه به دلیل آسیب نرساندن به خرس نیز تشکر کرده است.

کشته شدن یک پلنگ سرگردان در شهر قائم‌شهر با شلیک ماموران پلیس در روز یک شنبه ۴ اردیبهشت با انتقادهای گسترده‌ای از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی و حامیان محیط زیست و حیوانات مواجه شده بود.

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.