مربی ایرانی هدایت تیم ملی فوتسال زنان عراق را بر عهده گرفت

دوشنبه, 19ام اردیبهشت, 1401
اندازه قلم متن

شهناز یاری که سابقه حضور روی نیمکت مربیگری تیم ملی فوتسال زنان ایران را در کارنامه دارد، هدایت تیم ملی فوتسال زنان عراق را بر عهده گرفت. یاری دومین مربی فوتسال ایرانی است که روی نیمکت مربیگری تیم ملی عراق خواهد نشست.    

فدراسیون فوتبال عراق اعلام کرد که با شهناز یاری، سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال ایران، برای قبول هدایت تیم ملی فوتسال زنان این کشور به توافق رسیده و این مربی ایرانی و دستیارانش روز دوشنبه (۱۹ اردیبهشت) وارد بغداد می‌شوند تا کار خود را با برپایی اردوها آغاز کنند.

یاری بعد از سید محمد ناظم‌الشریعه، سرمربی سابق تیم ملی فوتسال ایران، دومین مربی ایرانی در رده ملی تیم‌های فوتسال عراق خواهد بود. ناظم‌الشریعه در حال حاضر هدایت تیم ملی مردان عراق را بر عهده دارد و تیم تحت هدایت او موفق شد به مسابقات جام ملت‌های آسیا صعود کند.

فراس بحرالعلوم، رئیس کمیته بانوان فدراسیون فوتبال عراق، ضمن اعلام خبر توافق با شهناز یاری برای قبول هدایت تیم ملی فوتسال زنان این کشور گفت: «یاری یکی از بهترین مربیان ایرانی به شمار می‌آید که می‌تواند کمک زیادی به تیم ملی بانوان عراق کند. با توجه به در پیش بودن مسابقات قهرمانی غرب آسیا که در ماه ژوئن در عربستان برگزار خواهد شد، قرار است تیم زنان تحت هدایت شهناز یاری، اردوی تدارکاتی را در بغداد برگزار کنند.»

یاری سابقه حضور در تیم ملی فوتسال زنان ایران و همچنین تیم فوتسال سایپا را در کارنامه دارد. او در آغاز مسیر حرفه‌ای ورزشی‌اش در رشته هندبال فعالیت داشت اما پس از علاقمندی به فوتسال، کارش را در این رشته به طور تخصصی دنبال کرد.

حدود دو سال قبل، کویت اولین کشوری بود که در رده فوتسال زنان اقدام به جذب شهرزاد مظفر، سرمربی نامدار سابق تیم ملی فوتسال ایران کرد. مظفر در آخرین حضورش با تیم ملی فوتسال زنان، قهرمان جام ملت‌های آسیا شده بود. بعد از مظفر، شهناز یاری دومین مربی فوتسال زنان خواهد بود که در رده ملی، هدایت تیمی جز ایران را عهده‌دار می‌‍شود.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.