احتمال پناهندگی ملی‌پوش وزنه‌برداری زنان ایران در یونان

چهارشنبه, 21ام اردیبهشت, 1401
اندازه قلم متن

یکتا جمالی، ملی‌پوش ۱۷ ساله وزنه‌برداری زنان ایران که هفته جاری در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان در یونان برنده مدال نقره شد، اردوی تیم را در یونان ترک کرده است و تاکنون کسی از او اطلاعی ندارد.    

یکتا جمالی (عکس از آرشیو)

یکتا جمالی  

یکتا جمالی، پدیده ورزش وزنه‌برداری زنان ایران در سال‌های اخیر است. او در سن ۱۶ سالگی در رقابت‌های قهرمانی‌های ۲۰۲۱ جوانان جهان، برنده ۳ مدال برنز شد.

این ملی‌پوش ۱۷ ساله ورزش ایران در هفته جاری در دسته ۸۷ کیلوگرم مسابقات وزنه‌برداری جوانان ۲۰۲۲ جهان در آتن، پایتخت یونان، مدال نقره را در حرکت ‌یک‌ضرب از آن خود کرد و بار دیگر برای ورزش ایران، افتخار‌آفرین شد.

به گزارش رسانه‌های داخلی در ایران، یکتا جمالی اردوی تیم ملی ایران را در یونان ترک کرده و تاکنون کسی از او اطلاعی ندارد. تیم ملی وزنه‌برداری جوانان ایران روز چهارشنبه ۱۱ ماه مه (۲۱ اردیبهشت) بدون یکتا جمالی یونان را ترک کرد و راهی ایران شد.

محافل ورزشی و مدنی ایران احتمال پناهندگی یکتا جمالی در یونان را مطرح کرده‌اند. بر اساس اخبار منتشر شده در ایران، علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه برداری ایران، در یونان مانده و پیگیر وضعیت یکتا جمالی است.

زهرا پورامین، سرپرست نایب‌رییسی بانوان فدراسیون وزنه برداری ایران نیز به رسانه‌های داخلی گفته است: «نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده است. رئیس فدراسیون در یونان است تا بتواند یکتا جمالی را به ایران بازگرداند. البته در این زمینه رایزنی‌هایی با خانواده جمالی شده است تا بتوانیم او را به کشور برگردانیم.»

شایان ذکر است که از کشور ایران تنها دو ورزشکار به مسابقات وزنه‌برداری جوانان ۲۰۲۲ جهان در آتن اعزام شدند. یکتا جمالی و علیرضا یوسفی ملی‌پوشان موفق ایران در این رقابت‌ها بودند. علیرضا یوسفی با رکوردشکنی، برنده سه مدال طلا در این مسابقات شد.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.