اعتراضات مردمی در سوق؛ پنج تن از شهروندان بازداشتی آزاد شدند

یکشنبه, 25ام اردیبهشت, 1401
اندازه قلم متن

 

خبرگزاری هرانا – پنج تن از بازداشت شدگان اعتراضات مردمی در شهر سوق به نام‌های حجت الله غندی، سلمان همتیان، مجید مسعودی، مهنا گرگی و رسول موسوی، آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حجت الله غندی، سلمان همتیان، مجید مسعودی، مهنا گرگی و رسول موسوی، پنج شهروند بازداشت شده اعتراضات مردمی در سوق آزاد شدند.

این افراد به همراه شمار دیگری از شهروندان معترض در شهر سوق واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد، صبح روز شنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه، پس از گذشت یک روز از برگزاری اعتراضات مردمی در این شهر، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

علاوه بر ضرب و شتم افراد بازداشت شده، نیروهای امنیتی در جریان بازداشت این شهروندان، اقدام به ضرب و شتم خواهر حجت الله غندی و همچنین گردآفرید تقوی، مادر سالخورده یکی دیگر از این شهروندان کرده بودند.

در اعتراض به افزایش قیمت برخی اقلام خوراکی، تجمعات مردمی از ابتدای هفته گذشته در شهرهای سوق، دزفول، شهرکرد، اندیمشک، ایذه، جونقان، خرم آباد، فشافویه، فارسان، بروجرد، دهدشت، دورود، اردبیل، نیشابور، رشت، اهواز، یزد، شادگان و یاسوج روی داده و کماکان نیز در برخی شهرها ادامه دارد. اختلالات و قطعی اینترنت که از روز نخست اعتراضات آغاز شده بود کماکان در برخی نقاط کشور گزارش می شود. هرانا روز گذشته طی گزارشی جامع، به شرح ماوقع و هویت ۳۳ تن از بازداشت شدگان روزهای اخیر پرداخته بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.