رهایی ۷ زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

چهارشنبه, 28ام اردیبهشت, 1401
اندازه قلم متن

 

خبرگزاری هرانا – هفت زندانی در زندان های گنبدکاووس، کازرون و زاهدان که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت از اولیای دم، از مجازات اعدام رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، یک زندانی در کازرون از اعدام رهایی یافت.

رئیس دادگستری شهرستان کازرون در این خصوص گفت: این زندانی حدود ۷ سال پیش از بابت اتهام قتل یک نفر، توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شد.

مصطفی انصاری فرد افزود: با تلاش بزرگان و خیرین شهرستان، برقراری صلح وسازش در این پرونده موثر واقع شد و متهم از مجازات اعدام رهایی یافت.

رهایی ۵ زندانی از اعدام در زاهدان

به گزارش ایلنا، پنج تن از زندانیان زندان زاهدان که در آستانه اجرای حکم اعدام قرار گرفته بودند، با اخذ رضایت از اولیای دم، از چوبه دار رهایی یافتند.

نشست‌ها و جلسات متعدد معتمدین و ریش سفیدان در اولین پرونده جوان ۲۷ ساله‌ای را که در جریان یک نزاع و درگیری خیابانی موجب قتل یکی از رهگذران شده بود، با پرداخت دیه به اولیای دم، از اعدام رهایی پیدا کرد.

در دومین پرونده، مردی ۶۰ ساله که متهم است سه سال قبل در پی اختلافات قدیمی بر سر زمین کشاورزی یکی از همسایگان را به قتل رسانده است، با پرداخت دیه به فرزندان مقتول از اعدام رهایی یافت.

پرونده سوم مربوط به جوان ۲۹ ساله ای بوده که متهم به قتل شخصی در پی بروز اختلافاتی در معامله است؛ فرزند مقتول پس از دوسال، بدون دریافت دیه و بدون هرگونه قید و شرط از اعدام متهم صرف نظر و گذشت خود را اعلام کرد.

در پرونده چهارم با پادرمیانی ریش سفیدان طوایف، جوان ۲۴ ساله ای که متهم است در تابستان ۹۸ در در یک نزاع و درگیری دست جمعی در خصوص یک قطعه زمین دست به اسلحه برده و قتل جوان هم سن و سالش را رقم زده است، با پرداخت دیه به اولیای دم و کسب رضایت آنها به زندگی بازگشت.

پنجمین پرونده نیز مربوط به جوان ۳۰ ساله‌ایست که متهم است در سال ۹۷ به علت اختلافات خانوادگی اقدام به قتل یکی از اقوامش کرده است که نهایتا اولیای دم با رایزنی های انجام شده در قبال اخذ دیه گذشت خود را از اعدام متهم اعلام کردند.

رهایی یک زندانی از اعدام در گنبدکاووس

به گزارش مهر، رئیس کل دادگستری گلستان از لغو یک حکم اعدام با گذشت اولیای دم در داشلی برون شهرستان گنبدکاووس خبر داد.

حیدر آسیابی اظهار کرد: یک جوان ۳۴ ساله ای که در سال ۹۳ در پی اختلافات شخصی، مرگ یک نفر را رقم زد، با پیگری های انجام شده از چوبه دار نجات یافت.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: این سومین محکوم به اعدام است که از ابتدای امسال با گذشت اولیای دم، بخشیده می شود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.