دادگاه تجدید نظر؛ هستی امیری به حبس و محرومیت های اجتماعی محکوم شد

دوشنبه, 2ام خرداد, 1401
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – هستی امیری، دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی توسط دادگاه تجدید نظر استان تهران به یک سال حبس تعزیری و مجازات های تکمیلی محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هستی امیری، دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی و از فعالان دانشجویی این دانشگاه توسط دادگاه تجدید نظر استان تهران به یک سال حبس تعزیری و مجازات های تکمیلی محکوم شد.

خانم امیری پیشتر از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس تعزیری و همچنین بابت مجازات تکمیلی به ضبط تلفن همراه، منع عضویت در گروه‌ها و دستجات سیاسی و اجتماعی در فضای مجازی و خارج از آن و همچنین منع اقامت در گردهمایی‌هایی دانشجویی (به غیر از کلاس‌های موظفی درسی) به مدت دو سال محکوم شده بود، این حکم توسط دادگاه تجدید نظر عینا تایید شده است.

امیر رئیسیان، وکیل خانم امیری پیشتر گفته بود، این محکومیت در ارتباط با پرونده‌ای است که سال گذشته پس از انتشار تصویری از این فعال دانشجویی در دانشگاه علامه طباطبایی در ارتباط با ۸ مارس، گشوده شده ولی مسکوت باقی مانده بود.

به گفته آقای رئیسیان “روز ۱۳ دی ماه سال جاری، پلیس امنیت عمومی به قصد بازداشت هستی امیری وارد منزل این دانشجو می‌شود و در آخر به دلیل عدم حضور ایشان در منزل، به خانواده‌ی وی شفاها اعلام می‌گردد که باید در تاریخ ۱۸ دی ماه ایشان به شعبه دو بازپرسی دادسرای اوین مراجعه کند.

پس از تفهیم دو اتهام اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت و همچنین فعالیت تبلیغی علیه نظام توسط بازپرس شعبه دو، برای هستی امیری قرار وثیقه‌ی پانصد میلیون تومانی صادر می‌شود و تا انجام فرآیندهای آن این‌ فعال دانشجویی یک روز در بازداشت می‌ماند.”

رئیسیان در مورد مصادیق اتهامی این دانشجو نیز به فعالیت‌های حوزه‌ی زنان در دانشگاه، و همچنین مواضع این دانشجوی حقوق در فضای مجازی در رابطه با حق حیات و مجازات اعدام اشاره می‌کند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.