فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۹ کارگر

 

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۵ خرداد، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۸ کارگر در شهرضا در حین کار دچار حادثه شدند. طی این حادثه سه کارگر جان خود را از دست دادند و پنج کارگر دیگر دچار مصدومیت شدند. همچنین یکی از تکنسین های اورژانس اندیمشک که پیشتر در حین انجام ماموریت دچار سانحه شده بود، جانباخت. بعلاوه تعدادی از امدادگران حین عملیات آواربرداری از بنای مخروبه متروپل آبادان دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، بامداد پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱، تعدادی از امدادگران در حین عملیات آواربرداری از بنای مخروبه متروپل آبادان دچار مصدومیت شدند.

روابط عمومی سازمان اورژانس کشور بدون اشاره به تعداد امدادگران مصدوم شده اظهار داشت: ساعت ۱۲ و ۱۵ دقیقه بامداد، بنای مخروبه ریزش کرد و تعدادی از امدادگران در حین فرار دچار صدمه شدند.

در این گزارش آمده است؛ پس از حضور کارشناسان فوریت‌های پزشکی در محل حادثه، چند تن از این امدادگران به صورت سرپایی درمان و چند نفر نیز برای خدمات درمانی بیشتر به بیمارستان‌های “شهیدبهشتی” و ۱۷ شهریور اعزام شدند.

لازم به یادآوری است که در تاریخ ۳ خردادماه نیز عدم فراهم آوردن شرایط ایمن برای فعالیت امدادگران، سه تن دیگر از این افراد را در جریان عملیات آواربرداری از همین سازه دستخوش حادثه منجر به مصدومیت کرد.

مرگ و مصدومیت ۸ کارگر در شهرضا

به گزارش مهر، روز پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱، بر اثر تجمع گاز در مخزن فاضلاب یکی از کارخانه‌های شهرک صنعتی سپهرآباد در شهرستان شهرضا، سه گارگر جان خود را از دست دادند و پنج کارگر دیگر مصدوم شدند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در این باره گفت: این حادثه ساعت ۱۱ و ۵۶ دقیقه امروز به اورژانس پیش بیمارستانی اعلام و سه واحد از اورژانس و هلال احمر منطقه مهیار به محل اعزام شدند.

منصور شیشه فروش افزود: در این حادثه سه کارگر مرد ۳۸، ۴۲ و ۴۸ ساله جان خود را از دست دادند.

وی بیان کرد: چهار کارگر ۲۰ تا ۴۰ ساله و یک کارگر زن ۲۰ ساله نیز در جریان این گازگرفتگی مصدوم شدند که پس از دریافت خدمات اولیه درمانی به بیمارستان “امیرالمومنین” شهرضا منتقل شدند.

شهرستان شهرضا در ۸۰ کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

مرگ تکنسین مصدومی اورژانس اندیمشک

به گزارش فارس، روز پنجشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱، یکی از تکنسین های اورژانس اندیمشک که پیشتر در حین انجام ماموریت دچار سانحه شده بود، جان خود را از دست داد.

در این گزارش آمده است؛ سعید جهان‌فری تکنسین اورژانس اندیمشک، در اوایل هفته جاری برای نجات جان یک شهروند مصدوم به ماموریت اعزام شده بود.

وی در هنگام عزیمت از پل امیر اندیمشک که فاقد نرده های محافظ بوده سقوط کرده و از ناحیه سر دچار مصدومیت شدید شده است؛ آقای جهان‌فری به بیمارستان دزفول انتقال یافته که تلاش چند روزه پزشکان به جهت مداوای وی ثمری در پی نداشته است.

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.