آتش‌سوزی در خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی بم

آتش‌سوزی در خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی بم

امروز ۷ خرداد ۱۴۰۱، مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری بم از آتش گرفتن ۲ کانکس که به عنوان خوابگاه دانشجویی دختران دانشگاه علوم پزشکی مورد استفاده قرار میگرفت، خبر داد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «ایرنا»، «محسن حدادیان» با بیان اینکه حادثه مذکور تلفات جانی در پی نداشت گفت: «خرابی فیوز برق چندین مرتبه توسط دانشجویان به مسئولان خوابگاه گزارش شده بود اما متاسفانه پیگیری لازم برای تعمیر آن صورت نگرفته است. همچنین این کانکس ها فاقد امکانات ایمنی بود.»

آتش نشانی بم در استان کرمان گفته است آتش سوزی ۲ کانکس که به عنوان خوابگاه دانشجویی دختران دانشگاه علوم پزشکی مورد استفاده قرار می گرفت شامگاه جمعه بدون تلفات جانی مهار شد.

حدادیان بیان کرد:  مسئولان خوابگاه دانشجویی کوتاهی کرده اند و با وجود اینکه در هر کانکس چهار تا ۶ دانشجو ساکن هستند اما وسایل ایمنی مانند کپسول آتش نشانی در کانکس‌ها وجود نداشته است.

حدادیان افزود: «به گفته دانشجویان خرابی فیوز برق چندین مرتبه به مسئولان خوابگاه گزارش شده بود اما متاسفانه پیگیری لازم برای تعمیر آن صورت نگرفته است.»

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری بم بیان کرد: راه های دسترسی به آتش مناسب نبوده است و تنها یک کپسول  co۲ در نگهبانی این خوابگاه وجود داشته که این کپسول هم برای این مدل آتش سوزی ها مناسب نیست.

آتش سوزی هیچ گونه تلفات جانی یا مصدوم نداشته است اما از لحاظ مالی هر دو کانکس به صورت ۱۰۰ درصد در آتش سوختند.

وی گفت:  ۲ ماشین آتش نشانی برای خاموش کردن آتش به محل اعزام شده بودند.

مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بم تاکنون درباره چرایی استفاده از کانکس به عنوان خوابگاه دانشجویان یا ضعف نظارت و پیگیری نکردن برای رفع نقص فنی کانکس ها خبری منتشر نکرده‌اند.

از: ایران وایر

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.