زندان سنندج؛ تداوم بازداشت و بلاتکلیفی کیومرث لطیفی

خبرگزاری هرانا – کیومرث لطیفی، شهروند بازداشتی اهل سنندج کماکان در زندان این شهر در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد. آقای لطیفی در تاریخ ۲۶ بهمن‌ماه سال گذشته توسط ماموران اداره اطلاعات سنندج بازداشت و مدتی بعد به زندان این شهر منتقل شد. وی مجددا در تاریخ ۲۱ فروردین‌ماه از زندان به ستاد خبری اداره اطلاعات سنندج منتقل و پس از حدود یک ماه به زندان این شهر بازگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۱، کیومرث لطیفی، شهروند بازداشتی اهل سنندج کماکان در زندان این شهر در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

فرید لطیفی، برادرزاده این شهروند در خصوص آخرین وضعیت کیومرث لطیفی به هرانا گفت: «کیومرث لطیفی پس از سپری کردن ۳۱ روز در بازداشتگاه ستاد خبری اداره اطلاعات سنندج مجددا به زندان این شهر بازگردانده شد. ماموران او را تهدید کرده اند که در صورت عدم قبول اتهامات وارده، او را به صورت بلاتکلیف نگه داشته و مجددا به بازداشتگاه برمیگدانند. باوجود موافقت لفظی بازپرس پرونده با تعیین وکیل از طرف خانواده، تاکنون اجازه دسترسی به پرونده به وکیل انتخابی او داده نشده است و بازپرس پرونده گفته در صورت پایان قرار بازداشت، وکیل اجازه دسترسی به پرونده را خواهد داشت. همچنین از زمان بازداشت تاکنون مشخص نیست چه اتهاماتی علیه او مطرح شده است. با پیگیری های مکرر خانواده هم اکنون اجازه تماس تلفنی به وی داده شده و در طول هفته یک بار به مدت سه دقیقه می‌تواند با خانواده صحبت کند، با این حال علیرغم مراجعه مکرر به دادگاه انقلاب سنندج تاکنون اجازه ملاقات حضوری به خانواده او را نداده اند. »

به گفته این عضو خانواده، کیومرث لطیفی طی تماس های تلفنی با خانواده از ضرب و شتم و فشار ماموران اداره اطلاعات برای پذیرفتن اتهامات خبر داده است. همچنین گفته میشود که بر اثر این ضرب و شتم‌ها در جریان بازداشت، پس از انتقال به زندان سنندج در راه رفتن دچار مشکل شده است.

هرانا پیشتر نیز در گزارشی به تداوم بازداشت و بی خبری کیومرث لطیفی پرداخته بود.

آقای لطیفی در تاریخ ۲۶ بهمن‌ماه سال گذشته توسط ماموران ستاد خبری اداره اطلاعات سنندج بازداشت و در تاریخ ۲۵ اسفندماه با پایان مراحل بازجویی به زندان این شهر منتقل شد. وی مجددا در تاریخ ۲۱ فروردین‌ماه از زندان به بازداشتگاه یک نهاد امنیتی منتقل شده است.

در تاریخ ۳۰ بهمن ماه، آرزو لطیفی خواهر این شهروند پس از مراجعه به اداره اطلاعات سنندج جهت پیگیری وضعیت برادرش، دستگیر و ساعاتی بعد آزاد شد. به گفته فرید لطیفی، برادرزاده این شهروند، خانم لطفی برای رد صحبت های قبلی خود و عدم اطلاع رسانی در خصوص وضعیت برادرش تحت فشار و ضرب و شتم قرار گرفته است.

کیومرث لطیفی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. وی در شهریورماه ٩٨ به اتهام همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و در تاریخ ۵ دی‌ماه همان سال با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. وی نهایتا توسط دادگاه به ۱ سال حبس تعلیقی محکوم شد.

کیومرث لطیفی، مدرس زبان کردی و پیشتر عضو انجمن مولوی سنندج بوده است.

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.