تایید حکم ۵ سال حبس رسول بداقی،معلم زندانی

حکم  ۵ سال حبس «رسول بداقی»، بازرس کانون صنفی معلمان و عضو شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان، توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

وی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۵ سال حبس، ممنوعیت خروج از کشور و منع اقامت در تهران و تمام استان های هم جوار به مدت ۲ سال محکوم شده بود. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۴ سال حبس در خصوص وی قابل اجرا است.

به گزارش خبرگزاری «هرانا»، حکم محکومیت رسول بداقی فعال صنفی معلمان توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، عینا تایید شد.

براساس حکمی که توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران صادر و امروز چهارشنبه ۱۱ خردادماه به رامین صفرنیا، وکیل مدافع او ابلاغ شده است،  آقای بداقی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به ۴ سال حبس و به اتهام “فعالیت های تبلیغی علیه نظام” به تحمل ۱ سال حبس و به عنوان مجازات تکمیلی به ممنوعیت خروج از کشور و منع اقامت در تهران و تمام استان های هم جوار به مدت ۲ سال محکوم شده است.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۴ سال حبس در خصوص وی قابل اجرا است.

آقای بداقی در تاریخ ۱۰ اردیبهشت‌ماه توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و از آن زمان تاکنون در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین، در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رسول بداقی، حمید قندی و دو تن از اعضای کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر، روز دوشنبه ۱۵ فروردین ماه، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. وی در این جلسه به حبس و محرومیت محکوم شده بود. 

گفتنی است، همزمان تعدادی از معلمان و فعالان صنفی در همراهی با رسول بداقی و حمید قندی در مقابل محل برگزاری دادگاه حاضر شده بودند.

رسول بداقی، بازرس کانون صنفی معلمان و عضو شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان، روز شنبه ۲۰ آذرماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و روز سه‌شنبه ۳۰ آذر همان سال با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

بازداشت آقای بداقی با ضرب و شتم وی توسط ماموران همراه بود و ماموران به او اجازه پوشیدن لباس مناسب نداده و در زمان بازداشت تمامی وسایل ارتباطی آقای بداقی و نیز تلفن همراه همسرش را ضبط کرده و با خود بردند.

از: ایران وایر 

توسط -

سایت ملیون ایران در تاریخ

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.